Firma » Bankowość

Podwyższenie ratingów dla podmiotów z Grupy Crédit Agricole

Podwyższenie ratingów dla podmiotów z Grupy Crédit Agricole
Zobacz więcej zdjęć »
Agencja ratingowa Moody's ogłosiła nowe, wyższe ratingi długoterminowe dla Crédit Agricole S.A., Crédit Agricole Corporate and Investment Bank oraz 38 Banków Regionalnych z Grupy Credit Agricole.

Długoterminowe ratingi wszystkich instrumentów dłużnych emitowanych przez te podmioty zostały podniesione o jedną ocenę - z  A1 do Aa3. Perspektywa została zmieniona z pozytywnej na stabilną, a rating krótkoterminowy pozostaje niezmieniony na poziomie P-1.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu 

Według analityków Moody's wzrost ratingów jest odzwierciedleniem ciągłej poprawy poziomu kapitalizacji Grupy, jakości jej aktywów oraz dywersyfikacji źródeł przychodów, co pozwala na utrzymanie stabilnej rentowności w warunkach niskich stóp procentowych. Jest to świadectwo siły uniwersalnego modelu bankowego Grupy i jej zdolności do realizacji celów strategicznych.

 

Decyzja o podwyższeniu ratingu wzmacnia i tak pozytywne postrzeganie jakości kredytowej podmiotów Grupy. W ten sposób mogą one korzystać z finansowania na warunkach preferencyjnych w stosunku do banków o niższych ratingach. W szczególności, rating instrumentów dłużnych stanowiących kapitał dodatkowy Tier 1, uwzględniany przy obliczaniu współczynnika wypłacalności Tier 1, osiągnął poziom inwestycyjny, co jest istotnym kryterium dla wielu inwestorów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

prca

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »