Rozrywka i wypoczynek » Sport

Podziel się częścią siebie. Zarejestruj się jako dawca szpiku w Bonarce

Podziel się częścią siebie. Zarejestruj się jako dawca szpiku w Bonarce
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy z nas może zostać bohaterem. Wystarczy 29 lutego w godz. od 10:00 do 22:00 na placu przy infopunkcie w Bonarce zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Akcja w centrum jest częścią projektu organizowanego przez Fundację DKMS.


Przeszczep szpiku to podstawowa metoda leczenia nowotworów krwi. W pierwszej kolejności dawców komórek macierzystych poszukuje się wśród członków rodziny chorego. Niestety, nie zawsze taki przeszczep jest możliwy. Dlatego dawców poszukuje się również wśród osób niespokrewnionych, które wykazują zgodność genetyczną, z pacjentem.


Fundacja DKMS po raz kolejny organizuje akcję rejestrowania potencjalnych dawców szpiku. Poszerzenie bazy dawców umożliwi skuteczniejszą pomoc potrzebującym.

Bonarka zachęca do rejestrowania się do bazy dawców szpiku wszystkie osoby zdrowe w wieku od 18 do 55 lat. Można to zrobić między zakupami 29 lutego na placu przy infopunkcie w godz. od 10:00 do 22:00. Rejestracja zajmie chwilę (konieczny będzie dokument tożsamości i nr PESEL).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lyrmed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »