Firma » Biznes

POiD - Już 15 organizacji poparło apel o ratowanie miejsc pracy oraz gospodarki

POiD - Już 15 organizacji poparło apel o ratowanie miejsc pracy oraz gospodarki
Zobacz więcej zdjęć »
Już 15 organizacji nieruchomościowych wspólnie apeluje do władz lokalnych wszystkich szczebli i wojewodów o proinwestycyjne podejście dla ratowania miejsc pracy i przetrwania kryzysu!
Sektor budowlany generuje do 1,3-15 milionów miejsc pracy i do 16% PKB i od zawsze jest nazywany kołem zamachowym gospodarki. Jego znaczenie dla walki z bezrobociem będzie kluczowe.
Znaczenie mają nie tylko ustawy ale także wewnętrzne instrukcje, procedury i co najważniejsze - podejście -tych, którzy przepisy wdrażają czyli samorządów i wojewodów. Z tym w ostatnich lat było co raz gorzej. Czas przygotowania inwestycji wynosił już 2-5 lat, bez samej budowy. Musimy to zmienić!
Apel został zainicjowany przez Polski Związek Firm Deweloperskich, a dołączyło do niego 14 innych organizacji reprezentujących pracowników, pracodawców, architektów, branżę budowlaną, inwestorów, deweloperów, producentów i innych. Jak komentuje Janusz Komurkiewicz, prezes Związku Polskie Okna i Drzwi, który przyłączył się do apelu - Będziemy wspierać każdą inicjatywę, która pozwoli nie tylko na uratowanie miejsc pracy, ale umożliwi tworzenie nowych. W każdej branży jesteśmy powiązani łańcuchem dostaw. Dynamiczny rozwój jednego segmentu przekłada się pozytywnie na działalności innych usługodawców, producentów oraz podwykonawców z branży budowlanej (przykładem są chociażby dostawcy elementów okien, takich jak np. profile, jak również dystrybutorzy wyrobów stolarki). Firmy te generują dla samorządów wpływy z podatków. Paradoksalnie wciąż spotykamy się z coraz bardziej zawiłymi procedurami, które uniemożliwiają funkcjonowanie, swobodną działalność, a przede wszystkim rozwój przedsiębiorczości. Dlatego reprezentując branżę stolarki budowlanej łączymy siły z innymi organizacjami w apelu do władz samorządowych o podjęciu współpracy mającej na celu ochronę miejsc pracy i przedsiębiorców.

Do apelu dołączyli:
- Polski Związek Firm Deweloperskich
- Związek Polskie Okna i Drzwi
- Polska Rada Biznesu
- Stowarzyszenie Architektów Polskich
- Polski Związek Pracodawców Budownictwa
- Business Centre Club
- Związek Pracodawców-Producentów Materiałów dla Budownictwa
- Polska Rada Centrów Handlowych
- Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych
- Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań
- Związek Zawodowy „Budowlani"
- Stowarzyszenie Nowoczesne Budynki
- Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej
- Stowarzyszenie Producentów Betonów
- Polska Federacja Rynku Nieruchomości

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Treść apelu w galerii zdjęć.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

magdalena.wozniak@theimagine.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »