Dom » Wnętrza

Pokój dla nastolatka - meble młodzieżowe

Pokój dla nastolatka - meble młodzieżowe
Zobacz więcej zdjęć »
Wystrój wnętrza młodziaka, który niedługo wejdzie w dorosłość to duże wyzwanie. Czasami konieczne jest przeobrażenie pokoiku dziecięcego i dostosowanie wyposażenia do nowych wymagań.


 
Przede wszystkim warto zaangażować młodą osobę do aktywnego włączenia się w projektowanie wystroju pokoju. To właśnie ona później będzie w nim mieszkać i na jej komforcie powinno nam zależeć. Warto oczywiście brać pod uwagę zainteresowania naszej młodzieży. To w dużym stopniu będzie warunkowało nam proces wybierania odpowiedniego sprzętu i szukania rozwiązań. Jak wybrać meble dla dzieży?

Dobranie odpowiedniego zestawu, który zadowoli zarówno rodziców, jak i dzieci, jest trudnym zadaniem. Współczesne meble młodzieżowe różnią się dość znacząco od tych przeznaczonych dla dzieci. Warto zadbać o to, aby  nie wyglądały one na zbyt dziecinne, co może powodować irytację w tym wybuchowym wieku. Z drugiej strony, zbyt poważne meble młodzieżowe mogą przytłaczać i nadawać wnętrzu zbyt wysublimowany wygląd. Młodzi ludzie lubią nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Poszukajmy więc czegoś, co będzie złotym środkiem. Współcześnie coraz częściej stosuje się niebanalne, pomysłowe konstrukcje. Pamiętajmy, że powinny być one nieco eleganckie, a jednocześnie na miarę XXI wieku.

W pokoju dziecięcym czy też młodzieżowym, często wybieramy dość jasne tonacje, jeśli chodzi o kolor umeblowania. Bardzo popularną aranżacją jest po prostu biały kolor szaf i biurek. Klasyka zawsze się sprawdza. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie w zastosowaniu innego koloru. Wiele zależy od warunków, jakie mamy w danym pomieszczeniu, takich jak kolor ścian, rodzaj podłogi oraz oświetlenia. 

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest funkcjonalność mebli młodzieżowych. W pewnym wieku dzieci mają spory problem z utrzymaniem porządku w domu. Wygodne szafy z szufladkami mogą sprzyjać zachowaniu większego ładu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ArkadiuszGarczarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »