Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Pokonać niepłodność. Bezpłatne warsztaty dla par w Skarżysku-Kamiennej już 26 ma

Pokonać niepłodność. Bezpłatne warsztaty dla par w Skarżysku-Kamiennej już 26 ma
Zobacz więcej zdjęć »
W ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 Ministerstwa Zdrowia Fundacja Action Life zorganizowała szereg bezpłatnych warsztatów w całej Polsce, dedykowanych parom zmagającym się z problemem niepłodności. Najbliższe odbędą się 26 maja w Skarżysku-Kamiennej.

W ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 Ministerstwa Zdrowia Fundacja Action Life zorganizowała szereg bezpłatnych warsztatów w całej Polsce, dedykowanych parom zmagającym się z problemem niepłodności. Najbliższe odbędą się 26 maja w Skarżysku-Kamiennej. W trakcie spotkania poruszona zostanie tematyka badań i profilaktyki, wpływu stylu życia oraz aspekty psychologiczne.

Problem niepłodności dotyka wielu par w Polsce. Aby pomóc sobie z nim poradzić, Fundacja Action Life w ramach projektu ”Droga do spełnienia”, przeprowadzi cykl warsztatów dla par starających się o dziecko. Spotkania odbędą się w ciągu najbliższych miesięcy w 11 polskich miastach. W trakcie warsztatów poruszone zostaną zarówno tematy wpływu profilaktyki i trybu życia na płodność, jak i aspekty psychologiczne i społeczne. Omówione zostaną metody diagnozowania i leczenia niepłodności dla kobiet i mężczyzn.

Spotkania prowadzone są przez zespół składający się z psychologa, położnej (lub lekarza), a także lekarzy specjalistów w dziedzinie położnictwa i ginekologii, perinatologii, endokrynologii,  immunologii klinicznej, urologii lub genetyki klinicznej. Spotkania trwać będą ok. 6h, podczas których wszyscy prowadzący będą dostępni dla uczestników.

Na każdy z warsztatów przewidzianych jest 25 miejsc, jednakże organizator przewiduje możliwość zwiększenia miejsc na zajęcia w przypadku dużego zainteresowania w danym mieście. W ramach warsztatów każdy z uczestników otrzyma materiały warsztatowe i wyżywienie.

Już w najbliższą sobotę nasi specjaliści Fundacji zagoszczą w Skarżysku - Kamiennej. Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy więc 
o wcześniejszą rejestrację za pośrednictwem strony http://drogadospelnienia.pl/warsztaty. Warsztaty odbędą się w hotelu Komes przy ul. Legionów 130.

Program warsztatów:

10:30 - Otwarcie rejestracji uczestników 

11:15 - Rozpoczęcie warsztatów - Niepłodność Kobieca - diagnostyka i leczenie 

12:15 - Niepłodność męska - diagnostyka i leczenie 

13:15 - Przerwa kawowa 

13:30 - Świadomość cyklu kobiecego

14:30 - Przerwa obiadowa 

15:15 - Dieta wspierająca płodność

16:15 - Od rozpaczy niepłodności, do spełnionego życia

Fundacja Action-Life wspiera inicjatywy rozwojowe, prospołeczne i sportowe. Realizuje projekt „Droga do spełnienia” finansowany z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Podmiot realizował liczne inicjatywy promujące aktywny tryb życia, aktywność społeczną oraz wolontariat. Od 2014 roku Fundacja jest organizatorem największego wolontariatu sportowego w Polsce podczas Orlen Warsaw Marathon. Swoimi działaniami wspiera lokalne samorządy, NGO’sy, Ministerstwa.


„Droga do spełnienia” to projekt mający na celu edukację zdrowotną, szczególnie w zakresie zdrowia prokreacyjnego. W ramach tej inicjatywy organizowane są warsztaty, webinary oraz konferencje, skierowane do osób zmagających się z problemem niepłodności. Zapisy na poszczególne wydarzenia, prowadzone są na stronie www.drogadospelnienia.pl.

Projekt finansowany z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 - 2020Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

j.melon@neuron.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »