Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Polacy nie chcą tracić czasu… – wyniki światowego badania na temat przeziębienia i grypy

Nie mamy czasu na chorowanie, jak również nie chcemy z tego powodu porzucać ulubionych aktywności. Aż 91% Polaków przychodzi do pracy pomimo objawów przeziębienia lub grypy, podobnie Hiszpanie (94,6%), Rosjanie (91,2%) czy Francuzi (88,7%) – wynika ze światowego badania VICKS Global C&F Survey.

. A jeśli już zachorujemy, to preferujemy (60%) stosowanie kompleksowych leków na objawy grypy lub przeziębienia, które zwalczają kilka objawów, a nie tylko jeden.

Jak wynika z międzynarodowego badania VICKS Global C&F Survey, najczęściej dokucza nam przeziębienie (85,7%), nieżyt nosa (54%) lub grypa (50,3%), a objawy związane z wymienionymi dolegliwościami trwają powyżej 6 dni. Polacy w przypadku grypy lub przeziębienia najchętniej zasięgają porady lekarza (78%) albo farmaceuty (57,7%). Natomiast najbardziej nam żal, że w związku z grypą lub przeziębieniem nie możemy uczęszczać w wyjściach rodzinnych (72,9%), wypełniać swoich obowiązków domowych (72,1%) czy uprawiać ulubionego hobby (44,8%).

Coraz więcej Polaków wyznaje zasadę „w zdrowym ciele zdrowy duch” i wprowadza do swojego ścisłego harmonogramu coraz więcej aktywności fizycznych, budujących nie tylko ciało, ale również wspomagających naturalną odporność organizmu (ok. 36%). Jak wynika z badania dla marki VICKS,
64% respondentów przynajmniej raz wyszło z gabinetu lekarskiego z zaleceniem kuracji antybiotykowej przy objawach przeziębienia lub grypy. Mamy jednak świadomość, że antybiotyki, jako leki antybakteryjne, nie pomagają w infekcjach przeziębieniowych wywoływanych przez wirusy, dlatego większość z nas w takich przypadkach korzysta z profesjonalnych leków bez recepty (66%).

Produkty Marki VICKS są odpowiedzią na problemy związane z grypą lub przeziębieniem. W swojej gamie VICKS posiada leki zwalczające aż 6 objawów jednocześnie oferując wybór formy dopasowanej do indywidualnych potrzeb chorego. VICKS zawiera w swoim składzie substancje pomocnicze pochodzenia naturalnego, takie jak: ekstrakt  z eukaliptusa, miód, mentol, imbir, aloes. To sprawia,
że leki te są przyjemniejsze w stosowaniu.  VICKS pomaga zwalczyć uciążliwe objawy przeziębienia lub grupy tak, aby móc realizować swoje plany, osiągać zamierzone cele i nie rezygnować ze swoich pasji.

Dostosowane idealnie do potrzeb

 

VICKS to jedyna marka w Polsce z tak szeroką gamą leków na objawy przeziębienia lub grypy. Dzięki wielu dostępnym wariantom produktów marki VICKS każdy może wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do jego potrzeb i objawów choroby. W Polsce dostępnych jest aż 9 produktów VICKS
(w tym 6 produktów leczniczych w różnych wielkościach opakowań i 2 produkty spożywcze). Leki zwalczające aż 7 objawów przeziębiania lub grypy w postaci: proszku do sporządzania gorącego napoju w saszetkach, syropu na kaszel mokry, syropu i pastylek do ssania na kaszel suchy, aerozolu do nosa i maści. Dostępne są także 2 produkty spożywcze: dropsy mentolowe i dropsy miodowe. Wszystkie stworzone po to, aby przynosić ulgę przy przeziębieniu.


VICKS SymptoMed Complete Cytrynowy, gorący napój o smaku cytryny, łagodzi 6 objawów przeziębienia lub grypy, nawet kaszel mokry. Lek zawiera trzy składniki aktywne – w tym także paracetamol. Dodatkowo preparat posiada
w swoim składzie substancję, która ułatwia wykrztuszanie przy kaszlu mokrym. Natomiast maść VICKS VapoRub przynosi ulgę w dwóch objawach przeziębienia: kaszlu i zatkanym nosie.  W skład tego produktu leczniczego wchodzi m.in. olejek eukaliptusowy oraz terpentynowy, a także kamfora. W walce z kaszlem mokrym pomaga syrop VICKS MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry, który rozrzedza wydzielinę i ułatwia odkrztuszanie w kaszlu spowodowanym przeziębieniem, chorobą grypopodobną lub ostrym zapaleniem oskrzeli. Na kaszel suchy marka VICKS oferuje dwa preparaty z dodatkiem miodu VICKS MedDex o smaku miodu na kaszel suchy: syrop oraz pastylki do ssania. Oba preparaty łagodzą objawy suchego i drażniącego kaszlu. Gamę produktów leczniczych VICKS uzupełnia jedyny w Polsce aerozol do nosa zawierający, obok substancji czynnej, aloes i ekstrakt z eukaliptusa – VICKS Sinex Aloes i Eukaliptus. Lek jest przyjemny w stosowaniu, zaczyna działać w ciągu kilku minut i zapewnia ulgę w oddychaniu do 8 godzin od podania.  Wśród produktów VICKS znajduje się również produkt spożywczy: VICKS Drops do ssania zawierające mentol (bez cukru) lub miód (8% miodu). Vicks Drops dają przyjemne uczucie chłodzenia.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AleksandraHK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »