Motoryzacja » Samochody

POLACY STAWIAJĄ NA EKOLOGIĘ, CZYLI SUKCES PILOTAŻOWEGO PROJEKTU AVIS

POLACY STAWIAJĄ NA EKOLOGIĘ,  CZYLI SUKCES PILOTAŻOWEGO PROJEKTU AVIS
Zobacz więcej zdjęć »
Avis Polska ogłosił kontynuację rozpoczętego w 2015 roku pilotażowego projektu dotyczącego najmu samochodów hybrydowych Toyota.

Oznacza to, że ekologia na dobre wkroczyła do wypożyczalni samochodów. Klienci korzystający z oferty nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale także uzyskują dostęp do szeregu dodatkowych przywilejów, takich jak możliwość korzystania ze strefy bezpłatnego parkowania czy też ograniczonego ruchu.

Ponad 80% Europejczyków zamieszkujących tereny zurbanizowane oddycha powietrzem wykraczającym pod względem zanieczyszczeń ponad normy ustanowione przez WHO. W odpowiedzi na alarmujące raporty dotyczące zanieczyszczenia, polskie miasta dołączają do szybko rosnącej grupy światowych metropolii, które premiują właścicieli aut przyjaznych środowisku. Niektóre samorządy wprowadziły już udogodnienia dla właścicieli samochodów hybrydowych i elektrycznych. Kierowcy niskoemisyjnych pojazdów mogą m.in. bezpłatnie korzystać ze stacji szybkiego ładowania, są także zwolnieni z opłat za parkowanie niezależnie od czasu i miejsca swego postoju. Ułatwienia dla kierowców aut hybrydowych wprowadzane zostały m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Toruniu i Tarnowie.

Programy przyjazne środowisku w polskich miastach są stopniowo rozwijane. W najbliższej przyszłości planowana jest rozbudowa sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz włączane takich aut do flot komunikacji miejskiej i służb komunalnych. Ponadto, posiadacze niskoemisyjnych pojazdów uzyskają także kolejne przywileje jak np. możliwość korzystania z pasów dla autobusów, dostęp do stref wyłączonych z ruchu kołowego lub z ograniczonym ruchem.

Korzyści związane z użytkowaniem hybryd to nie tylko oszczędność i ochrona środowiska. Coraz większa liczba europejskich miast zamyka dostęp do swoich centrów dla samochodów, które nie spełniają odpowiednich norm emisji CO2. Nie dotyczy to pojazdów hybrydowych i elektrycznych, które w każdym takim mieście ma wstęp wolny do objętych obostrzeniami stref. Nie ulega więc wątpliwości, że w perspektywie kilku lat pojazdy te staną się coraz bardziej popularne.

Jak wynika z danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, sprzedaż aut z silnikami hybrydowymi rośnie o kilkadziesiąt procent rocznie już od wielu lat.W 2015 roku wzrost ten wyniósł 40% w stosunku rocznym, osiągając poziom 5 528 sztuk. W tym roku wyniesie on ponad 100%, do czego przyczyniły się premiery modeli RAV4 Hybrid, Prius i C-HR. Niezaprzeczalnym liderem w tej klasie jest Toyota, która w 2015 roku zdobyła 96% rynku. Firmy kupowały dla pracowników przede wszystkim takie modele, jak Auris i Yaris.

 W odpowiedzi na rozwijający się trend, w lipcu 2015 roku firma Avis – światowy lider na rynku wypożyczalni samochodowych, zdecydowała się na wprowadzenie do oferty najmu samochodów hybrydowych. W fazie pilotażowej projekt był realizowany w polskiej sieci wypożyczalni Avis.

Obecnie firma posiada kilkadziesiąt hybrydowych modeli Toyoty Auris. Avis planuje dalszy rozwój projektu i utrzymanie pozycji pioniera i lidera, jako firmy innowacyjnej, która korzysta tylko
z najnowocześniejszych rozwiązań, oferując swoim klientom najszerszą ofertę na rynku wypożyczalni samochodów. Firma zamierza zakupić kolejne hybrydy, które będą dostępne w całej Polsce, w szczególności w największych miastach, w których znajdują się międzynarodowe lotniska.

W trakcie trwania programu pilotażowego odnotowaliśmy bardzo duże zainteresowanie ofertą wynajmu aut hybrydowych. Dzięki partnerstwu z Toyotą możliwe stało się zaoferowanie hybrydowych Aurisów Touring Sports po specjalnych, konkurencyjnych stawkach najmu, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla biznesu. – powiedział Radosław Lesiak, Country Manager.  –  Opłaty za wynajem hybrydowych Aurisów zostały skalkulowane w taki sposób, aby mogli z niej skorzystać klienci zainteresowani użytkowaniem samochodów kompaktowych z segmentu C lub większych z segmentu D – dodał Lesiak.  

Sukces pilotażowego projektu Avis potwierdził, że wielu kierowców interesuje się technologią hybrydową, jednak do niedawna tylko nieliczni mogli ją przetestować. Dzięki tego typu przedsięwzięciom wielu kierowców może poznać działanie hybrydy w praktyce.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Weber Shandwick

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »