Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Polacy walczą z katarem!

Polacy walczą z katarem!
Zobacz więcej zdjęć »
Przeziębienie trwa podejrzanie długo? Prawdziwą przyczyną utrzymującej się infekcji mogą być chore zatoki. Czy Polacy odróżniają katar i przeziębienie od zapalenia zatok? Sprawdziliśmy to i specjalnie dla Was przedstawiamy najnowszy raport "Jak Polacy leczą zatoki? - www.leczzatoki.pl” * !

Polacy mają długotrwały problem z leczeniem chorych zatok. Aż 80% pytanych przyznało, że zmaga się z nim ponad pół roku, a 55% dłużej niż dwa lata.

CO STOI NAM NA PRZESZKODZIE, ABY SKUTECZNIE WYLECZYĆ CHORE ZATOKI?

Najcześciej wymieniane są następujące przyczyny:

- rezygnujemy z leczenia (36% respondentów; wynika to z błędnego przekonania, że "katar leczony trwa tydzień, a nieleczony 7 dni")
nie rozróżniamy przeziębienia od zapalenia zatok (zapalenie chorych zatok oraz przeziębienie charakteryzują te same objawy: wodnisty katar, bóle głowy, ogólne osłabienie organizmu i gorączka)
- stosujemy złe metody leczenia (43% stosuje suplementy diety często lub bardzo często, wybieramy środki na przeziębienie zamiast na zapalenie zatok)
- niesłusznie uważamy, że przyczynę choroby mogą wyleczyć suplementy diety (67% respondentów)
- 1/3 ankietowanych nie wierzy w skuteczność leków

 

JAKIE METODY ZALECAJĄ LEKARZE?

 Doktor Grzegorz Januszek, specjalista otorynolaryngolog obok tak oczywistych działań jak wypoczynek, właściwe odżywianie oraz picie dużej ilości płynów, zaleca stosowanie leków. Zgodnie z zaleceniami wydanymi przez europejski zespół ekspertów w dokumencie EPOS 2012 najskuteczniejsze są leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, płukanie jam nosa roztworem soli fizjologicznej oraz fitoterapia, czyli terapia za pomocą leków pochodzenia roślinnego o skuteczności potwierdzonej w badaniach klinicznych.

 

PAMIĘTAJMY O JEDNYM!

Suplementy diety nie są lekami. Choć czasami bywają sprzedawane w aptekach, to nie podlegają rygorom rejestracyjnym właściwym lekom. Oznacza to, że musimy z większą ostrożnością podchodzić do obietnic składanych przez ich producentów, a dotyczących skuteczności ich działania.

Jednak co najważniejsze – proszę dbać o siebie i nie chorować. A po leki sięgać wtedy, gdy są konieczne i – sprawdzone!

 

Materiały Prasowe Bionorica

Więcej informacji o leczeniu zatok znajdziecie Państwo na www.leczzatoki.pl.

 

*Badanie przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie www.leczzatoki.pl na ogólnopolskiej próbie 400 osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy odczuwały dolegliwości związane z chorymi zatokami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KPL

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »