Motoryzacja » Samochody
Polestar zbuduje własne modele bazujące na Volvo
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Pierwsze doniesienia mówią nawet o dwóch niezależnych modelach Polestar. Pierwszy to coupe, którego zapowiedź najpewniej będzie można zobaczyć jeszcze w 2017 roku, natomiast o drugim nic nie wiadomo.
Choć samochody Polestar mają być oddzielnymi modelami, to na pewno będą czerpały wiele z technologii Volvo. Przede wszystkich powstaną na tych samych platformach. Najprawdopodobniej pierwsze coupe będzie bazowało nad nową generacją Volvo S60, które też zadebiutuje w najbliższym czasie.
Wiel wspólnego Polestar z Volvo będzie rónież miał w kwestii napędu. Sportowe odmiany, podobnie jak najmocniejsze wersje nowych modeli Volvo, będą posiadały napęd hybrydowy. Podobnie będzie z niezależnym modelem Polestar. Oznacza to napęd oznaczony jako T8, ale dodatkowo wzmocniony. Plotki mówią o mocy około 600 KM.
Nadesłał:
JK PR
|

Credit Agricole ponownie liderem w przenoszeniu kont
Zestawy natryskowe w gun metal i black
Hörmann na targach Securex 2026 stawia na bezpieczeństwo i ochronę przestrzeni publicznej
Przydomowy ogród w zasięgu ręki – jak samodzielnie wykonać skrzynki do uprawy warzyw i kompostownik?
Factor LED XL od Lena Lighting – naświetlacze wysokiej mocy do wymagających przestrzeni
Komentarze (0)