Motoryzacja » Samochody

Polestar zrobi z XC60 najmocniejsze Volvo w historii

Polestar zrobi z XC60 najmocniejsze Volvo w historii
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo XC60, podobnie jak modele z serii 90, w odmianie T8 posiada hybrydowy napęd o łącznej mocy 408 KM. Polestar przygotowuje pakiet zmian dla tego auta, co uczyni go najmocniejszym seryjnym Volvo w historii.


Pakiet przygotowany przez Polestar poprawi osiągi Volvo XC60 T8 w pięciu miejscach. Skrzynia biegów ma zmieniać przełożenia szybciej, a momenty tych zmian zostało zrekalibrowane, aby jak najlepiej wykorzystać moment obrotowy dostarczany przez silnik.

Praca przepustnicy została ustawiona tak, aby szybciej reagować na wciśnięcie i puszczenie gazu. Do tego skrzynia biegów w czasie pokonywania zakrętów dłużej utrzymuje niższy bieg.

Najbardziej mierzalnym parametrem jest oczywiście moc układu napędowego. W jego skład wchodzi ten sam silnik bezynowy o pojemnści 2,0 l i jednostka elektryczna. Polestar wydobył z tego układu dodatkowe 21 KM, co oznacza, że Volvo XC60 w wydaniu Polestar będzie oferować 429 KM.

Polestar zapewnia, że dzięki tym zmianom, XC60 będzie dostarczać kierowcy jeszcze więcej przyjemności z jazdy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »