Społeczeństwo » Społeczeństwo

Polne maki mają siłę - akcja przeciw przemocy w CH FORUM Gliwice

Polne maki mają siłę - akcja przeciw przemocy w CH FORUM Gliwice
Zobacz więcej zdjęć »
Przemoc karmi się milczeniem, rozgrywa w zaciszu domowym i stanowi najpilniej strzeżoną tajemnicę rodzinną. Na problem przemocy domowej zwracają uwagę gliwicki Ośrodek Pomocy Społecznej oraz CH FORUM i zachęcają do udziału 6 listopada (sobota) w wydarzeniu „Przerywamy ciszę – polne maki mają siłę”.

Tego dnia (w godz. 11:00 - 17:00) w gliwickim CH FORUM w kameralnych warunkach będzie można porozmawiać o problemach podejmowanych przez kampanię oraz wziąć udział w spotkaniach z psychologami, specjalistami i konsultantami. Zaplanowano także cztery warsztaty pod hasłami: „Temperatura temperamentu", „Oddech zamiast złości", „PrzeMOCne eMOCje" oraz „Polne maki mają siłę".

Wydarzenie ma charakter otwarty i promuje profilaktykę przeciwdziałania przemocy w myśl sentencji „Praeventioni melius quam remedium - lepiej zapobiegać niż leczyć". Jest skierowane do osób w każdym wieku; dorosłych i dzieci. Organizatorzy zapewniają poufność i anonimowość rozmów, swobodę wypowiedzi oraz możliwość skorzystania z wiedzy i umiejętności profesjonalistów.

- Przemoc jest  przestępstwem,. Zamyka w cierpieniu osobę, która jej doznaje, a sprawcy umożliwia dalsze działanie. Każdy brak czy powstrzymanie się od reakcji; przyzwolenie czy usprawiedliwienie; umniejszenie czy zbagatelizowanie stosowania przemocy- potęguje  poczucie siły i bezkarności osób stosujących przemoc. U osób doświadczających przemocy wzmacnia i utrwala poczucie bezsilności i bezradności. Możemy to zmienić. Przerwijmy więc ciszę jak makiem zasiał. Tu nie potrzeba bohatera, bohaterki - wystarczy reakcja - mówi Marzena Połomska, Zastępca Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach.

- W CH FORUM jesteśmy wrażliwi na problemy społeczne i nie boimy się podejmować trudnych tematów. Również takich, jak przemoc domowa. Wierzymy, że dzięki naszej kolejnej wspólnej akcji z miejską instytucją pomocową, uda nam się otworzyć oczy na problem, który być może nabrzmiewa za niejedną sąsiedzką ścianą - mówi Alicja Suchańska-Królica, Menadżer ds. Administracji i Marketingu CH FORUM Gliwice.

W ramach kampanii przeciw przemocy domowej 23 października odbył się bieg Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa, którego CH FORUM było partnerem i jednym ze sponsorów. Dodatkowych informacji udziela koordynatorka kampanii - Jadwiga Konopka-Chełmińska (tel. 32 300 01 11). 

O CENTRUM HANDLOWYM FORUM W GLIWICACH

FORUM: centrum handlowo-rozrywkowe o pow. handlowej 43.000 m kw., położone w ścisłym centrum Gliwic. W 2017 roku obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne. Wśród około 120 najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora zdrowie i uroda", w tym m.in.: C&A, Deichmann, Douglas, Half Price (Grupa CCC), H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora, SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Smyk, TEDi, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City - jedyny multipleks w Gliwicach. Ofertę gastronomiczną, m.in. w strefie restauracyjnej o oryginalnej archi­tekturze i stylistyce tworzą najemcy oferujący dania różnych kuchni. W centrum pod nazwą Biblioforum działa także jedyna w swoim rodzaju filia miejskiej biblioteki publicznej. Właścicielem CH FORUM w Gliwicach jest DEKA Immobilien GmbH; zarządcą: MVGM, jedna z czołowych w Europie firm w obszarze zarządzania nieruchomościami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »