Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Polscy i amerykańscy eksperci będą rozmawiać o rozwoju współpracy obu krajów na uczelniach wyższychc

Konferencja „Direct to internationalization: How to attract American students to Polish universities?"

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta oraz Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zaprasza 7-8 marca na dwudniową konferencję z cyklu „Direct to internationalization”, podczas której amerykańscy i polscy eksperci opowiedzą o tym w jaki sposób przyciągać studentów ze Stanów Zjednoczonych na polskie uczelnie wyższe. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. Georgette Mosbacher, Ambasador USA w Polsce oraz dr Piotr Dardziński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  

 

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta - świętująca w tym roku 60-lecie istnienia Programu Fulbrighta w Polsce - oraz NAWA zapraszają na wyjątkowe wydarzenie z cyklu „Direct to Internationalization: How to attract American students to Polish universities?”. Program konferencji przewiduje wystąpienia gości ze Stanów Zjednoczonych, ekspertów ds. współpracy USA oraz przedstawicieli uczelni, które mogą się pochwalić znaczącymi sukcesami w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy. 

 

Uczestnicy dowiedzą się między innymi o współpracy polsko-amerykańskiej w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego, oraz o narzędziach i możliwościach, jakie oferuje NAWA oraz Komisja Fulbrighta, aby tę współpracę rozwijać.

 

Na uroczystości otwarcia konferencji w dniu 07.03 swoją obecność potwierdzili m.in. Georgette Mosbacher, Ambasador USA w Polsce oraz drPiotr Dardziński, Sekretarz Stanu 
w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Tego samego dnia Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta wcieli się w rolę hosta i będzie miała przyjemność gościć wszystkich uczestników konferencji na wieczornym przyjęciu, gdzie o dobrą zabawę zadbają światowej klasy jazzmani z USAFE Band – The United States Air Forces Band.

 

Wśród zaproszonych panelistów są m.in.

·      Prof. Juanita Villena-Alvarez, University of South Carolina Beaufort

·     Prof. Marek Konarzewski, Ministerstwo Spraw Zagranicznych

·     Grażyna Żebrowska, Ambasada RP w Waszyngtonie

·      Dr. Christopher Medalis, ekspert ds. Edukacji międzynarodowej, Nowy Jork

 

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracjina stronie https://nawa.gov.pl/.

Rejestracja trwa do 28.02.2019 r.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BIG-PICTURE

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Vincent V. Severski w Empik Bonarka, 21 maja, godz. 20:00
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »