Motoryzacja » Samochody

Polscy producenci motoryzacyjni na rzecz środowiska. DEKRA uhonorowała laureatów nagrody DEKRA Awar

Polscy producenci motoryzacyjni dbają o bezpieczeństwo środowisko naturalnego i zrównoważony rozwój. Kompleksowe podejście do zarządzania środowiskiem, odpowiedzialna gospodarka odpadami i energią... To niektóre działania prośrodowiskowe wskazywane przez kandydatów do III edycji nagrody DEKRA Award.
Niezależna organizacja ekspercka DEKRA zachęca producentów sektora Automotive do wdrażania i rozwijania nowoczesnych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych dzięki ustanowieniu nagrody DEKRA Award. W 2017 roku w polskiej edycji konkursu DEKRA Award wyróżniono firmy, które szczególnie dbają o bezpieczeństwo środowiska naturalnego. Zwyciężyła należąca do koncernu Volkswagen spółka SITECH Sp. z o.o.
 
Wśród nominowanych do nagrody znalazły się przedsiębiorstwa, podejmujące szereg działań, zmierzających do minimalizacji wpływu swojej działalności na środowisko oraz przeciwdziałania zagrożeniom i awariom środowiskowym. Uczestnicy konkursu wykazali się dbałością m.in. o odpowiednią gospodarkę odpadami, gospodarkę wodno-ściekową, ochronę powietrza, ochronę przed hałasem itp.
 
– Hasło z którym identyfikuje się DEKRA na całym świecie brzmi „zapewniamy bezpieczeństwo”, ponieważ wszystkie spółki Grupy prowadzą działania o takim właśnie charakterze w przełożeniu na biznes, w tym przypadku przemysł motoryzacyjny – wyjaśnia Filip Wesołowski, Dyrektor Operacyjny DEKRA Certification. – Nasza silna pozycja w tzw. sektorze Automotive wynika m.in. z faktu, że jakość świadczonych usług auditowych, certyfikacyjnych, szkoleniowych czy też assessmentów jest na tyle wysoka, że firmom z tego sektora, które z nami współpracują o wiele łatwiej nawiązywać kontakty biznesowe w skali kraju, Europy i świata. Po prostu: certyfikaty DEKRA utożsamiane są z pełną gwarancją jakości i rzetelności – dodaje Filip Wesołowski. 
 
W ocenie zgłoszeń jury konkursu DEKRA Award 2017 wzięło pod uwagę m.in. takie elementy, jak:
 
  • umiejętność budowania świadomości związanej z bezpieczeństwem środowiska
  • doskonalenie procesów
  • rozwój technologii i procedur
  • rozwój personelu
  • zarządzanie informacją
  • stwarzanie takich warunków organizacyjnych, które minimalizują ryzyko wystąpienia awarii lub zagrożenia środowiskowego.
Ważnym elementem oceny było aktywne tworzenie przez przedsiębiorstwa kultury bezpieczeństwa w organizacji i angażowanie pracowników w działania prośrodowiskowe.
 
Nagrodę główną oraz wyróżnienia DEKRA Award 2017 wręczono podczas uroczystej gali XIII Dorocznej Konferencji Przemysłu Motoryzacyjnego w Polsce AutoEvent.
 

© 2017 DEKRA                                                                              www.award.dekra.pl | www.dekra.pl

Kontakt dla Mediów: Filip Wesołowski | Tel. +48.71.780-47-72 | Kom. +48.661-244-393 | media@dekra.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grupa DEKRA w Polsce
http://dekra.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »