Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Polska firma Dr Kasela jako oficjalny partner festiwalu w Cannes przygotowuje gwiazdy do występów na

Polska firma Dr Kasela jako oficjalny partner festiwalu w Cannes przygotowuje gwiazdy do występów na
Zobacz więcej zdjęć »
Polska klinika medycyny estetycznej Dr Kasela została zaproszona na tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes, aby przygotowywać gwiazdy do występów na czerwonym dywanie.

To niezwykłe wyróżnienie dla polskiej branży medycyny estetycznej i dowód na to, że polskie innowacyjne badania naukowe zdobywają uznanie na arenie międzynarodowej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

- Zostaliśmy zauważeni ze względu na badania, które prowadzimy, związane z namnażaniem i zastosowaniem żywych komórek w regeneracji skóry. Wielu celebrytów światowego formatu interesuje się tym tematem ze względu na własne potrzeby, bo wpisuje się to w ich styl życia, naturalną regenerację skóry, natural beauty. Właśnie dlatego zaproponowano nam, żebyśmy przyjechali w tym roku do Cannes – zdradza dr Tomasz Kasela, współzałożyciel gabinetów medycyny estetycznej dr Kasela i Regenerum Clinic oraz współautor technologii namnażania pozaustrojowego fibroblastów i ich zastosowania w medycynie regeneracyjnej.

 

Największe gwiazdy w polskim gabinecie medycyny estetycznej

 

14 maja w Grand Theatre Lumiere odbyła się uroczysta inauguracja 77. międzynarodowego festiwalu filmowego w Cannes. Jak zwykle tłumnie przybyły gwiazdy: Meryl Streep, Heidi Klum, Jane Fonda czy Greta Gerwig. Festiwal w Cannes to nie tylko święto kina, ale również prawdziwy pokaz mody i urody. Gwiazdy z całego świata przechadzają się po czerwonym dywanie, olśniewając swoim wyglądem. 

 

Jednak niewiele osób wie, że wybitni goście festiwalu będą w tym roku korzystać z usług specjalnie otwartego na ich potrzeby oficjalnego gabinetu medycyny estetycznej, prowadzonego przez doktora Tomasza Kaselę. To ogromna odpowiedzialność, by pomóc im wyglądać perfekcyjnie, dlatego zespół ekspertów z gabinetu Dr Kasela przygotował specjalne zabiegi regenerujące skórę, które zapewnią im nieskazitelną cerę i blask.

 

- Przez nasz gabinet w Cannes przewiną się tym roku największe gwiazdy i nazwiska z pierwszych stron gazet, ale oczywiście nie możemy tego ujawniać, jest to objęte tajemnicą. Chyba że któraś z gwiazd sama odsłoni się w takiej prywatnej chwili, publikując zdjęcie czy filmik - wyjaśnia lekarz. 

 

Z jakich zabiegów będą korzystać światowe gwiazdy w polskim gabinecie?

 

Wiadomo jednak, jakim procedurom będą poddawać się gwiazdy. Będą to nieinwazyjne zabiegi tzw. bankietowe, których celem jest szybkie i bezpieczne poprawienie wyglądu skóry twarzy.

 

- Nie możemy tutaj przeprowadzać inwazyjnych zabiegów, mamy to jasno określone w kontrakcie. Bo niestety przy takich bardziej inwazyjnych procedurach może zdarzyć się jakiś siniak, czy obrzęk i w takim stanie nikt już na czerwony dywan nie wyjdzie – tłumaczy lekarz.

 

- W związku z czym poproszono nas o przygotowanie takiego tzw. zabiegu bankietowego, który pozwala szybko skórę zregenerować: dać jej napięcie, zdrowy wygląd, koloryt. Ważne, aby to było coś, co daje szybki efekt, widoczny gołym okiem tu i teraz, bo za chwilę trzeba wyjść na ten czerwony dywan i musi być efekt wow.  Ponieważ współpracujemy z włoską firma GMV, która jest liderem w innowacyjnych technologiach regeneracyjnych, to zdecydowaliśmy się na procedurę z zastosowaniem multifali na urządzeniu Thuzzle, które w bezpieczny i szybki sposób daje takie właśnie efekty. 

 

Oczywiście jednorazowy zabieg nie daje długotrwałego efektu, natomiast te same zabiegi można robić także cyklicznie w naszym gabinecie i wtedy ten efekt po jest zdecydowanie lepszy – skóra staje się wyraźnie odmłodzona: zaczyna się zwiększać metabolizm fibroblastów, kurczą się włókna kolagenowe i też układają się w odpowiedni sposób, co bardzo wyraźnie poprawia stan skóry – dodaje dr Kasela.

 

Jak polska firma trafiła do Cannes?

 

Udział w tak prestiżowym wydarzeniu jak jeden z największych europejskich festiwali filmowych to nie tylko wielkie sukces firmy Dr Kasela, ale również całej polskiej branży medycyny estetycznej. Firma jest dumna, że może pokazać na międzynarodowej arenie, że Polska jest miejscem, gdzie innowacja i tradycja łączą się, tworząc wyjątkowe rozwiązania w dziedzinie kosmetologii i medycyny. Świat dostrzegł zwłaszcza rozwijane od lat przez dr Kaselę możliwości wykorzystania fibroblastów w medycynie regeneracyjnej.

 

- To jest przyszłość, bo regeneracja z zastosowaniem tych komórek to kierunek, w którym medycyna się rozwija – podkreśla dr Kasela.

 

Fibroblasty to najważniejsze i najliczniejsze komórki skóry właściwej, odpowiedzialne za produkcję podstawowych substancji strukturalnych skóry – m.in. elastyny, kolagenu, kwasu hialuronowego, a prowadzone przez doktora Kaselę badania pozwalają wyznaczać nowe trendy w medycynie.

 

- Zaczynamy od takiego dość wąskiego wycinka, jakim jest regeneracja skóry, ale te komórki – fibroblasty - możemy potencjalnie zastosować w różnych miejscach w organizmie, nie tylko w skórze. Ale i to już jest doniosłe z punktu widzenia terapii, bo przecież bardzo dużo ludzi boryka się z bliznami, z poparzeniami, innymi i chorobami, które nie tylko pogarszają wygląd skóry, ale mocno odbijają się też na psychice pacjentów. Naturalna regeneracja z zastosowaniem fibroblastów, której efekt jest dość szybko widoczny, może im naprawdę wiele pomóc w życiu – zauważa lekarz, dodając:

 

- Ale fibroblasty to nie tylko skóra, potencjalnie można je stosować np. przy takim schorzeniu jak recesja dziąseł, czyli to już stomatologia, czy przy problemach ginekologicznych – możliwych zastosowań jest naprawdę dużo i możemy realnie  pomóc ludziom, którzy w tej chwili nie mają możliwości skutecznego leczenia swoich dolegliwości.

 

Dr Kasela i innowacyjne badania nad zastosowaniem fibroblastów

 

Klinika medycyny estetycznej Dr Kasela w Katowicach tworzona jest przez specjalistów z wieloletnią praktyką, tysiącami wykonanych zabiegów i doskonałym przygotowaniem merytorycznym. Innowacyjność, umiejętność łączenia technik leczenia oraz indywidualne podejście do pacjenta także prowadzenie wielu projektów badawczych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii rekonstrukcyjnej to klucz do sukcesu.

 

Jest nim zwłaszcza technologia namnażania pozaustrojowego fibroblastów i ich zastosowania w medycynie regeneracyjnej, za co spółka NCT S.A uzyskała patent i klasyfikacje Europejskiej Agencji Medycznej. Obecnie Dr Kasela pracuje nad programem przeszczepów allogenicznych fibroblastów. Ze względu na duże zainteresowanie nowymi metodami regeneracji skóry wśród celebrytów zaproszony został  do obsługi festiwalu w Cannes i przygotowania sław do udziału w imprezach towarzyszących.

 

- Dlatego my nad tym pracujemy już od sześciu-siedmiu lat, mamy w tym kierunku zrobione patenty. I dlatego  jesteśmy dostrzegani za granicą, ponieważ jesteśmy jedyną firmą w Europie, która prowadzi taką certyfikację, Bo żeby móc w ogóle stosować przeszczepy fibroblastów musi być certyfikacja Europejskiej Agencji Leków, aby była pewność, że metoda jest bezpieczna, że nie ma efektów ubocznych i więcej jest korzyści z jej zastosowania, niż potencjalnego ryzyka - podkreśla specjalista, dr Tomasz Kasela.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marcysia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »