Firma » Biznes

Polska Grupa Kapitałowa Progres z ponad 50% wzrostem przychodów

Polska Grupa Kapitałowa Progres z ponad 50% wzrostem przychodów
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa Kapitałowa Progres – jeden z czołowych usługodawców na rynku pracy i zatrudnienia – zamknęła pierwsze półrocze 2018 roku ze wzrostem przychodów sięgającym ponad 50% w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim.

Jak komentuje Cezary Maciołek – Wiceprezes Zarządu Grupy Kapitałowej Progres – dynamiczny rozwój usług rekrutacyjnych związany jest m. in. z bardzo dobrą kondycją polskiej gospodarki, aktualną sytuacją demograficzną, niedopasowaniem szkolnictwa z biznesem oraz falą emigracji. To wszystko wpływa na wzmożone zapotrzebowanie na pracowników, których zaczyna brakować praktycznie w każdej gałęzi polskiej gospodarki.

W pierwszym półroczu 2018 roku skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej Progres wyniosły 136 368.854 zł co oznacza wzrost w stosunku do pierwszej połowy 2017 roku o ponad 50%. - Tak dynamiczny wzrost to efekt realizacji kluczowych projektów w przyjętej strategii na lata 2017-2020, m. in. ekspansji terytorialnej w Polsce i za granicą, zmian strukturalnych, uruchomienia nowych specjalizacji branżowych oraz zawiązania dobrych aliansów biznesowych – podkreśla Cezary Maciołek, Wiceprezes Zarządu Grupy Kapitałowej Progres. Biznes i sektor HR reagują też na aktualną sytuację rynkową. - Najniższe w historii bezrobocie przy jednocześnie intensywnym rozwoju polskiej gospodarki determinuje zwiększone zapotrzebowanie na pracowników i usługi HR – dodaje Cezary Maciołek.

- Z perspektywy czasu możemy stwierdzić, że Polska stała się ofiarą własnego sukcesu. To my zyskaliśmy najwięcej ze wszystkich nowych krajów UE po 2000 roku. Bardzo dobrze wypromowaliśmy się jako kraj i miejsce do inwestowania, z dobrą koniunkturą oraz idealnym położeniem w środkowej Europie. Dostępność zasobów ludzkich, w tym specjalistów branżowych oraz wykształconych absolwentów ze znajomością języków obcych, wpłynęła na znaczny wzrost nowych inwestycji w naszym kraju. Tak szybkie tempo wzrostu, przy słabnącej podaży pracownika powoduje, że wiele firm nie jest w stanie realizować swoich procesów biznesowych z powodu braku kapitału ludzkiego zarówno wyższego, jak i niższego szczebla. Przed branżą HR stoi zatem wiele wyzwań, którym musimy sprostać, by utrzymać dobrą sytuację w polskiej gospodarce i nie zaprzepaścić ostatniej dekady polskiego sukcesu - komentuje Cezary Maciołek.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »