Dom » Budownictwo

Polska liderem produkcji podłóg drewnianych w Europie

Polska liderem produkcji podłóg drewnianych w Europie
Zobacz więcej zdjęć »
Podłogi drewniane w Polsce przeżywają swój renesans. Coraz więcej prywatnych inwestorów decyduje się na taki rodzaj okładziny. Ma to swoje odzwierciedlenie także w produkcji.

Jak wynika z czerwcowego raportu FEP (Europejskiej Federacji Przemysłu Pakietowego), Polska jest liderem w produkcji podłóg drewnianych z ponad 19-procentowym udziałem w rynku.

Od lat na topie utrzymują się podłogi warstwowe. Ich udział w produkcji jest dominujący - stanowi aż 81%. - Ten trend nie dziwi nikogo w branży - przemawia za nim kilka faktów: coraz trudniejszy dostęp do cennego surowca, jakim jest drewno, upowszechnienie się technologii ogrzewania podłogowego, a także fabryczne wykończenie, pozwalające na szybszy montaż podłóg. To wszystko sprawia, że podłogi warstwowe pod prawie 10 lat są numerem jeden dla klientów - uważa Robert Elias, doradca techniczno-handlowy marek UZIN i PALLMANN.

Do tego trendu dopasować się muszą także pozostali uczestnicy rynku parkietowego - także firmy z branży chemii podłogowej. - Oczywiste jest, że nasze systemowe rozwiązania dopasowujemy do potrzeb wykonawców. Popularność podłóg wielowarstwowych w połączeniu z ciągłym dążeniem do skracania czasu pracy na inwestycji owocuje różnymi ciekawymi produktami, nad którymi stale pracuje nasz dział technologiczny.

Jednym z tych rozwiązań jest nowość na rynku - jednoskładnikowy klej na bazie STP - UZIN MK 160. - To produkt, który wprowadziliśmy do sprzedaży w lipcu. Jest dedykowany podłogom warstwowym, bez ograniczenia do ich formatu. Wyróżnia go łatwość stosowania i fakt, że jako klej utwardzający się pod wpływem wilgoci szybko uzyskuje przyczepność początkową. Równie ważne jest to, że ewentualne zabrudzenia da się łatwo usunąć, co w przypadku najczęściej fabrycznie wykończonych podłóg warstwowych ma niebagatelne znaczenie - dodaje Robert Elias.

Informacje techniczne - UZIN MK 160

kolor: jasnobeżowy

zużycie: 1000-1200 g/m2

czas otwarty: 20-25 min

możliwość obciążania: po ok. 24 godzinach

szlifowanie: po ok. 36 godzinach

zastosowanie: podłogi warstwowe bez ograniczeń formatu, podłogi lite do wielkości 160x1400 mm, podłogi z wodnym ogrzewaniem podłogowym

GISCODE 10 - nie zawiera rozpuszczalników

EMICODE EC 1 R PLUS - bardzo niska emisyjność PLUS

cena za opakowanie: 168 złRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NiebieskiOcean

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »