Technologie » Fotografia

Polska premiera Epson L100 i L200 urządzeń A4 z oryginalnym systemem stałego zasilania

Polska premiera Epson L100 i L200  urządzeń A4 z oryginalnym systemem stałego zasilania
Zobacz więcej zdjęć »
W Polsce dostępne są już drukarki formatu A4 Epson L100 i L200 z systemem stałego zasilania. Epson jest pierwszym producentem drukarek, który oferuje kolorowe, atramentowe urządzenia drukujące A4 z systemem dużych (70 ml) zewnętrznych pojemników napełnianych atramentem z butelek

W Polsce dostępne są już drukarki formatu A4 Epson L100 i L200 z systemem stałego zasilania. Epson jest pierwszym producentem drukarek, który oferuje kolorowe, atramentowe urządzenia drukujące A4 z systemem dużych (70 ml) zewnętrznych pojemników napełnianych atramentem z butelek, gwarantującym bardzo niskie koszty druku najwyższej jakości dokumentów i grafiki.
Z jednego kompletu atramentów (czarny, błękitny, purpurowy i żółty) wydrukować można do 4 tys. stron czarno-białych i do 6,5 tys. stron kolorowych. Epson L200 to skaner i drukarka z funkcją kopiarki, a Epson L100 to jednofunkcyjna drukarka. Urządzenia dostępne są w sugerowanych cenach detalicznych odpowiednio 899 zł i 699 zł. Sugerowana cena detaliczna butelki atramentu to 30 zł (każdy kolor).

Epson jest pierwszym na świecie producentem drukarek, który odpowiadając na oczekiwania użytkowników, wprowadza na rynek serię drukarek atramentowych wyposażonych w  zintegrowany zestaw dużej pojemności (70 ml), zewnętrznych pojemników atramentowych oraz system szybkiego i prostego uzupełniania atramentu FIT (Fast Ink Top-up). koszty druku. Rozwiązanie to zaprojektowano z myślą o nieprzerwanym, niezawodnym, wysokiej jakości kolorowego druku dokumentów przy bardzo niskich kosztach. Nowy system stałego zasilania w atrament jest integralną częścią urządzeń i jest jak one, objęty jest roczną gwarancją producenta.

Starannie zaprojektowany i precyzyjnie wykonany system napełniania wyposażony jest zestaw szczelnych korków, filtrów i zaworów ssących, które kontrolują przepływ atramentu i zapobiegają przepływowi zwrotnemu. Eliminuje on także ryzyko wycieku zarówno przy napełnianiu, pracy jak i przy przewożeniu drukarki.

Epson L200 jest wielofunkcyjnym urządzeniem atramentowym, które szybko i z łatwością drukuje, skanuje i kopiuje dokumenty, a Epson L100 to autonomiczna, jednofunkcyjna drukarka dla użytkowników, którzy nie potrzebują funkcji skanowania i kopiowania. Obydwa modele wykorzystują głowice Epson MicroPiezo™ wykorzystujące technologię piezoelektrycznego druku atramentowego o zmiennej wielkości kropli (min. 4 pikolitry) i cztery kolory CMYK (bękitny, purpurowy, żółty i czarny).

Jeden komplet atramentów umożliwia wydruk do 4 tys. stron czarno-białych i 6,5 tys. stron w kolorze[1]). Przy zakupie drukarki użytkownik otrzymuje dodatkowe 2 butelki czarnego atramentu, co dodatkowo obniża – i tak już bardzo niskie - koszty druku.

 „Nasze nowe urządzenia i system stałego zasilania są odpowiedzią na oczekiwania użytkowników szczególnie w Polsce, gdzie tak wielkie znaczenie mają koszty druku. To doskonałe rozwiązanie dla osób drukujących dużą liczbę dokumentów i grafiki – studentów, właścicieli małych firm, itp. użytkowników szukających wysokiej jakości, niskich kosztów eksploatacji i niekłopotliwej obsługi” – powiedział Tomasz Kuciński, Pro Graphics Account Manager w polskim oddziale Epson, na premierowym pokazie nowych urządzeń w Polsce.

Modele Epson  L200 oraz L100 są już dostępne w Polsce. Sugerowane ceny detaliczne to  odpowiednio: 999 zł i 899 zł. Gwarancja 12 miesięcy lub 15 tys. stron wydruku. Sugerowana cena atramentu: 30 zł każdy kolor (butelka 70 ml).

 

Informacje o  firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie obrazowania i innowacji. Epson dąży do tego, by przekraczać oczekiwania klientów, tworząc kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne technologie. Oferta produktów firmy obejmuje drukarki oraz projektory 3LCD do zastosowań biznesowych  i domowych, a także inne urządzenia elektroniczne i ciekłokrystaliczne.

Grupa Epson, kierowana przez Seiko Epson Corporation z Japonii, zatrudnia na świecie prawie 78 tys. pracowników w 99 spółkach. Epson szczyci się stałym wkładem w glo­­balną ochronę środowiska, a także w funkcjonowanie społeczności, w których działa. http://global.epson.com

Epson Europe

Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1.594 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2010 osiągnął sprzedaż 1.583 mln euro www.epson.eu

Wizja środowiskowa 2050http://eco.epson.com

 

Dodatkowych informacji udzielają:

 

Epson Europe BV                                                 

Oddział w Polsce                                                 

Dorota Wódka-Kot                                                 

tel. (22) 375 75 16                                                  

e-mail: dorota.kot@epson.pl                                   

Internet: www.epson.pl

Dorota Wódka-Kot                                              

Obsługa Prasowa i PR:

INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa

komórka: 501 772 619  zbigniew.blewonski@indalo.pl  

 [1]) Podana wydajność/koszt wydruku strony przewidywane w oparciu o oryginalną metodologię firmy Epson z symulacji druku wzorców testowych zgodnie z normą ISO/IEC24712. Podanej wydajności/kosztu wydruku strony NIE oparto na normie ISO/IEC24711. Podana wydajność/koszt wydruku strony mogą różnić się w zależności od drukowanych obrazów, rodzaju wykorzystywanego papieru, częstotliwości wydruków oraz warunków środowiskowych, np. temperatury. Podana wydajność/koszt wydruku strony nie zawierają kosztów nośników.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »