Dom » Nieruchomość

Polska złota jesień w barwach Chin, czyli Dzień Chiński w Złotej 44

Polska złota jesień w barwach Chin, czyli Dzień Chiński w Złotej 44
Zobacz więcej zdjęć »
We wrześniu br. na 50. piętrze Złotej 44 odbyło się wyjątkowe wydarzenie artystyczno-kulturalne pt. „Polska Złota jesień w barwach Chin” organizowane przez Prezesa Euroazjatyckiego Centrum Kultury – Miao Tianshun.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony rezydentów, ale również gości specjalnych ze świata biznesu i kultury, na co dzień związanych z kulturą Chin.

Niezwykła i wypełniona sztuką przestrzeń Złotej 44 sprzyja organizacji wyjątkowych wydarzeń o charakterze edukacyjnym, kulturowym i artystycznym. Podczas wrześniowego weekendu rezydenci mieli okazję wziąć udział w spotkaniu, prezentującym bogactwo i różnorodność Chin oraz ich mieszkańców. Nie zabrakło barwnego performance’u muzyka prezentującego tradycyjny chiński instrument szarpany – guzheng. Melomanów oczarował z kolei chiński balet, zachwycając lekkością akrobatyki i precyzją ruchów. Dla wielbicieli opery organizatorzy przygotowali koncert Opery pekińskiej – najbardziej znanej formy chińskiej opery, mającej rangę klasycznego teatru narodowego z XIX wieku.

Podczas wydarzenia zaprezentowano również sztukę kaligrafii w formie warsztatów dla rezydentów. Goście mieli także szansę na networking podczas forum dyskusyjnego poruszającego temat międzynarodowej współpracy biznesowej. Chiny to także wspaniała kuchnia, pełna aromatycznych przypraw. Uczestnicy wydarzenia mogli skosztować wybranych dań kuchni chińskiej i wyrafinowanych, esencjonalnych herbat.

Jest mi niezmiernie miło, że mogłem stworzyć okazję do celebracji i ukazania cudowności oraz różnorodności kultury chińskiej. Wszystkie te doświadczenia na pewno dostarczyły gościom wielu wrażeń na polu estetycznym i emocjonalnym. To właśnie dlatego wydarzenie okazało się tak dużym sukcesemmówi Miao Tianshun, Prezes Euroazjatyckiego Centrum Kultury.

W wydarzeniu „Polska Złota jesień w barwach Chin” wzięli udział znamienici goście, m.in.: Konsul Ambasady ChRL – Wang Zjanjie, Dyrektor generalny Huaxia Star Investment Management Sp. z o.o. – Aaaron Qin, Dyrektor Instytutu Konfucjusza w Poznaniu – Li Qikun, Dyrektor ds. Klientów i Rynku PwC – Zhang Daren oraz Szef Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Pokojowego Zjednoczenia Chin – Mu Jun.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Złota 44
http://zlota44.com/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »