Dom » Wnętrza

Polski design w światowej kolekcji IKEA PS 2014

Polski design w światowej kolekcji IKEA PS 2014
Zobacz więcej zdjęć »
W tworzeniu najnowszej kolekcji IKEA PS po raz pierwszy uczestniczyło aż 4 Polaków: Krystian Kowalski, Maja Ganszyniec, Paweł Jasiewicz oraz Tomek Rygalik. Zaprojektowane przez nich meble trafiły właśnie do IKEA Kraków.

Kolekcję IKEA PS 2014, tworzy ponad 50 unikalnych produktów, które powstały w wyniku wspólnej pracy 15 młodych, dynamicznych projektantów z całego świata. To również oni wybrali temat przewodni kolekcji - „W ruchu". Została ona zaprojektowana z myślą o zmiennych potrzebach młodych duchem entuzjastów wielkomiejskiego życia.

- Lekkie, mobilne, funkcjonalne i łatwo dopasowujące się do małych przestrzeni - tak w skrócie można opisać meble z najnowszej kolekcji IKEA PS - mówi Zuzana Vatralova, kierownik działu wystawiennictwa i komunikacji z IKEA Kraków. - To uniwersalna kolekcja stworzona dla ludzi, którzy są w ciągłym ruchu. Świetnie sprawdza się przy częstych przeprowadzkach i na niewielkich powierzchniach - dodaje Zuzana Vatralova.

Sprytne wykorzystanie każdego kąta umożliwia np. stolik zintegrowany z lampą zaprojektowany przez Tomka Rygalika

- Zainspirował mnie pewien rodzaj hybrydowego produktu, który był popularny w Polsce jakieś 50 lat temu. W dość surowy, ale i sprytny sposób łączył różne funkcje i bardzo chciałem stworzyć jego współczesną interpretację. Hybrydowe projekty doskonale wykorzystują dostępną przestrzeń, np. w niewielkich mieszkaniach, gdzie odpoczywanie, czytanie i spanie odbywają się w jednym pokoju. Stolik z kolekcji IKEA PS pozwala naładować telefon, przechować czasopisma i zapewnia dobre oświetlenie do czytania - powiedział Tomek Rygalik.

Również sekretarzyk autorstwa Krystiana Kowalskiego, Mai Ganszyniec i Pawła Jasiewicza to bardzo funkcjonalny mebel. Dostarcza dodatkowe miejsce do przechowywania oraz pracy nawet na bardzo małej powierzchni. Jego twórcy wspólnie podkreślają, że pozwala zaaranżować w domu małe biuro, które można w każdej chwili zamknąć, oddzielając tym samym pracę od przestrzeni przeznaczonej do odpoczynku i spędzania czasu z rodziną.

Kolekcja IKEA PS 2014 idealnie wpisuje się we współczesny, wielkomiejski styl życia, pozostając przy tym w zgodzie z obecnymi światowymi trendami. Zgodnie z filozofią IKEA i jej koncepcją „demokratycznego wzornictwa", produkty są ciekawie zaprojektowane, wykonane z dbałością o środowisko naturalne (wykorzystano w nich np. energooszczędne oświetlenie LED czy bambus ze zrównoważonych upraw), funkcjonalne i dobre jakościowo. Dzięki IKEA PS 2014 w każdym domu ma szansę pojawić się niebanalny design.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »