Rozrywka i wypoczynek » Prezenty

Polski Mikołaj walczy z regiftingiem!

Polski Mikołaj walczy z regiftingiem!
Zobacz więcej zdjęć »
Każdego roku polski Mikołaj ma coraz trudniej. Marzenia szybko się zmieniają, a wraz z nimi oczekiwania wobec prezentów. Badania* wskazują, że aż 40% z nas otrzymało na Gwiazdkę niechciany prezent, a nasi rodacy zajmują pierwsze miejsce w Europie w szybkości spieniężania nietrafionych upominków!

 
Każdemu z nas, choć raz w życiu, przydarzyło się być rozczarowanym po rozpakowaniu świątecznego upominku i z pewnością nie każdy prezent, który podarowaliśmy był trafiony. Jednym z powodów są zmieniające się marzenia i gusta, trudność w nadążeniu za modą, w byciu na bieżąco z nowościami.
 
Niechciane prezenty trafiają się niemal wszystkim. W innych krajach mówi się o tym coraz częściej, a nawet podejmuje działania w temacie tak zwanego re-givingu lub regiftingu. W USA specjalny dzień na oddawanie niechcianych prezentów przypada na 18 grudnia, w Kanadzie eBay organizuje tygodniową akcję. Powstają także specjalne portale wymiany upominków. Jak wynika z badań, Polacy chętnie sprzedają chybione prezenty. – komentuje Michał Rek, współtwórca platformy Virio Prezenty.
 
Polski Mikołaj od jakiegoś czasu może korzystać z rozwiązań popularnych w Europie Zachodniej tj. różnego rodzaju bonów prezentowych. Od połowy poprzedniej dekady w dużych sieciach handlowych można kupić karty podarunkowe, dzięki którym obdarowany decyduje, jaki prezent wybrać. Od kilku lat funkcjonuje też kilkadziesiąt firm oferujących prezenty w formie przeżyć (loty szybowcem, kurs gotowania, jazda sportowym samochodem). W ostatnich latach dużą popularność zdobyły również portale zakupów grupowych, które także „chcą ugryźć” kawałek prezentowego tortu. 
 
W nadchodzące Święta, nasz Mikołaj będzie miał rozwiązanie, którego mogą mu pozazdrościć koledzy z Zachodu. Dzięki funduszom europejskim, w Polsce powstała pierwsza otwarta platforma bonów prezentowych, które można wykorzystać w wielu unikalnych małych i średnich sklepach oraz punktach usługowych. Już nie tylko Empik, MediaMarkt czy Sephora oferują bony prezentowe, ale również  winiarnie, sklepy modelarskie, wędkarskie czy herbaciarnie.
 
Zaletą platformy Virio Prezenty jest możliwość skorzystania z oferty sklepów specjalistycznych czy hobbystycznych, niedostępnej dotąd w formie bonów prezentowych. - komentuje Michał Rek, współtwórca platformy Virio Prezenty. Korzystanie z bonów pozwala wybrać upominek zgodny z zainteresowaniami, a tym samym ogranicza ryzyko zakupu nietrafionego prezentu. – dodaje Rek.   
 
Jest jeszcze dodatkowa korzyść - zamówienie prezentu nie zajmie więcej niż kilka minut i oszczędzi Mikołajowi długich godzin w zatłoczonych centrach handlowych! 
 
Warto odwiedzić Virio Prezenty na Facebooku lub na www.prezenty.virio.pl! 

*) TNS OBOP dla eBay, 2010


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Thinkspire

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »