Firma » Biznes

Polski producent ROMET ogłosił, że jego fabryka na Podkarpaciu będzie energetycznie samowystarczalna

Polski producent ROMET ogłosił, że jego fabryka na Podkarpaciu będzie energetycznie samowystarczalna
Zobacz więcej zdjęć »
W Światowym Dniu Ochrony Środowiska lider polskiego rynku rowerowego ROMET podsumowuje szereg prowadzonych inicjatyw proekologicznych oraz ogłasza nowe inwestycje, dzięki którym stanie się samowystarczalny energetycznie.

Niskoemisyjne aluminium używane do produkcji lekkich i wytrzymałych ram rowerowych, malowanie rowerów ekologicznymi lakierami wodnymi czy wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w fabryce ROMET, która znajduje się na Podkarpaciu to inicjatywy, które zostały wdrożone. Nieustannie rozwijany obszar ekologii przynosi kolejne innowacje w tym obszarze. Już wkrótce - po zakończeniu inwestycji w panele fotowoltaiczne - fabryka ROMET będzie energetycznie samowystarczalna. ROMET dba o najwyższą jakość rowerów, ale także kompleksowo angażuje się w ochronę środowiska, działając w sposób odpowiedzialny i zrównoważony dla naszej planety i przyszłych pokoleń. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Rowery ROMET, które od 75 lat są obecne w życiu Polaków to synonim jakości i niezawodności. To właśnie na nich kolejne pokolenia wkraczały w świat rowerów. Teraz, dzięki proekologicznym działaniom prowadzonym przez ROMET, również przyszłe pokolenia będą mogły cieszyć się jazdą na rowerze dbając o własne zdrowie oraz dobro planety. 

Ramy do rowerów ROMET produkowane są z niskoemisyjnego aluminium, które powstaje w wyspecjalizowanych polskich hutach, w których opracowano autorską metodę produkcji tego surowca. Dzięki pełnej kontroli nad całym procesem produkcyjnym oraz wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, udało się aż o 3/4 zredukować emisję dwutlenku węgla wydzielanego podczas produkcji tego materiału. Co istotne, właściwości chemiczne i fizyczne tak wytworzonego aluminium pozostają niezmienne, co oznacza, że ramy rowerów tak samo lekkie i wytrzymałe jak w przypadku poprzednio używanych materiałów. 

Niskoemisyjne aluminium używane do produkcji ram to tylko jeden z elementów zrównoważonego rozwoju w Grupie ROMET. Troskę o środowisko widać w ROMET na każdym etapie produkcji. Nowoczesna fabryka na co dzień korzysta z energii wytwarzanej ze źródeł odnawialnych, co znacząco zmniejsza emisję szkodliwych substancji. Do malowania rowerów wykorzystywane są jedynie ekologiczne lakiery wodne, które są o wiele bezpieczniejsze dla środowiska i ludzi. Farby powstałe na bazie wody lepiej kryją powierzchnię, co oznacza, że tworzą cieńszą warstwę na detalach roweru. 

Dodatkowo ROMET tak zaplanował proces produkcji, by w jak największym stopniu korzystać z lokalnej produkcji. Materiały i zasoby pozyskiwane są z wykorzystaniem maksymalnie skróconych łańcuchów dostaw, co pozwala na znaczące zmniejszenie emisji CO2 związanej z transportem. Ponadto materiały z produkcji, takie jak makulatura, folia, aluminium czy resztki farb proszkowych w całości trafiają do recyklingu - są więc ponownie wykorzystywane w kolejnych procesach produkcyjnych. 

 

- W ROMET dotrzymujemy słowa, gdy zobowiązujemy się do takiego planowania produkcji, by naszym użytkownikom dostarczać najwyższej jakości rowery, a jednocześnie chronić środowisko naturalne. Dlatego produkujemy ramy w polskiej fabryce na Podkarpaciu, korzystając z krótkiego łańcucha lokalnej dystrybucji. W ten sposób zapewniamy nowe miejsca pracy oraz skracamy drogę transportu do klienta znacząco ograniczając emisję CO2 związaną z transportem. Użytkownicy rowerów ROMET mogą liczyć na najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo podczas jazdy, a więc połączenie przyjemności z jazdy na rowerze z korzyściami dla środowiska. Uważnie obserwujemy trendy i dlatego dbamy o przyszłość rowerzystów oraz naszej planety, planując kolejne inwestycje w obszarze ekologii i zrównoważonego rozwoju. Nieustannie dążymy do tworzenia produktów przyjaznych środowisku - mówi Wiesław Grzyb, Prezes ROMET.

Współczesny ROMET to zaawansowane technologicznie rowery o atrakcyjnym designie i doskonałej jakości. Nowa kolekcja ROMET nie tylko odzwierciedla obecne preferencje rynkowe, ale także kształtuje je, wyznaczając nowe trendy i stawiając krok w przyszłość elektromobilności rowerowej. ROMET jest polską firmą rodzinną, która należy do grona największych producentów rowerów w Europie. Od ponad 75 lat rowery ROMET są obecne w życiu wielu pokoleń kolarzy i rowerzystów, a szereg modeli zyskało miano kultowych. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Prepare Media i Komunikacja
http://www.prepare.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »