Technologie » Internet

Polski projekt Placeknow.com jednym z najbardziej obiecujących startupów na świecie

Polski projekt Placeknow.com jednym z najbardziej obiecujących startupów na świecie
Zobacz więcej zdjęć »
Placeknow.com, polski portal internetowy, został laureatem jednego z największych na świecie konkursów biznesowych Startup Open. Serwis został uznany za najbardziej perspektywistyczny w branży.

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Waszyngtonie ogłoszono wyniki prestiżowego konkursu Startup Open. Polski projekt Placeknow.com został jednym z jego laureatów. Zwycięzców wybrano na podstawie przedstawionej koncepcji, prognozy wzrostu oraz znajomości branży, co oznacza, że Placeknow ma perspektywę odniesienia sukcesu na światowym rynku. Nagrodą dla twórców serwisu jest mentoring najlepszych przedsiębiorców na świecie, takich jak Michale DeLazzer, który jest członkiem i współzałożycielem RedBox. Oprócz polskiego projektu wyróżnienie otrzymały jeszcze trzy inne: Charlie Contacts z USA, Folloyu z Izrelea oraz MEFIVER z USA.

Placeknow.com to serwis i aplikacja mobilna umożliwiające budowanie obrazowej mapy świata. Użytkownicy, którzy zamieszczają swoje zdjęcia, dzielą je z innymi przypisując do danej lokalizacji i otrzymują za to punkty. Dzięki temu mogą poznać interesujących ludzi z całego świata związanych z miejscem, które ich interesuje, bądź dzielących tę samą pasję - fotografię. Placeknow to także pomocne narzędzie dla każdego miłośnika podroży: serwis pozwala na stały kontakt użytkownika z daną lokalizacją i związanymi z nią wydarzeniami. Serwis posiada także wszystkie najpopularniejsze funkcje innych portali społecznościowych - można za jego sprawą śledzić aktywność wybranych użytkowników, oznaczać ich, a także pobierać informacje z innych portali.

Konkurs otwarty był dla projektów gotowych do wejścia na rynek pomiędzy 2011 a 2012 rokiem, czyli pomiędzy kolejnymi jego edycjami. Brało w nim udział ponad 400 uczestników z 56 krajów na świecie. Startup Open organizowany jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i wspierany przez Ewing Marion Kauffman Foundation, Startup Digest i Startup Weekend.Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »