Technologie » Komputery

Polskie startupy w finale Glovo Extreme Tech Challenge

Dwa startupy z Polski wywalczyły miejsce w konkursie Extreme Tech Challenge, którego regionalną edycję sygnuje Glovo. 27 stycznia powalczą o prestiżowe zwycięstwo z konkurencją z całej Europy. Wydarzenie daje innowacyjnym przedsiębiorstwom szansę na sukces i międzynarodową rozpoznawalność.

W tegorocznej edycji konkursu Extreme Tech Challenge, Glovo zostało regionalnym ambasadorem XTC Samsung Challenge w regionie Azji i Europy, w krajach gdzie operuje. Udział w wydarzeniu zgłosiły 64 startupy z całej Europy. Jury wyłoniło ścisłą dziewiątkę z Europy, w której znalazło się aż dwóch przedsiębiorców z Polski - Bin-e Smart Waste Bin oraz Skiware, którzy stawią czoła konkurentom z Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Francji, Ukrainy i Chorwacji. Wygrana w tym największym na świecie prestiżowym konkursie to przepustka do międzynarodowego sukcesu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W zgłoszeniach do tegorocznej edycji Glovo XTC dominują startupy nastawione na działania społeczne w obszarach takich jak żywność, energia odnawialna, oczyszczanie środowiska, edukacja, fintech, opieka zdrowotna, transport i miasta przyszłości, a także technologie wspierające. Najlepsze firmy wyłonione z Polski zaprezentują projekty, które innowacyjnie łączą naukę i technologię oraz ułatwiają codzienne dbanie o naszą planetę.

Podczas wirtualnego wydarzenia, innowacyjne firmy rynku azjatyckiego i europejskiego mają szansę zaprezentować się i pokazać, jak wiele możliwości stwarza łączenie sektora technologicznego na poziomie międzynarodowym. Podczas konkursu, który 27 stycznia 2021, Glovo wyłoni trzech finalistów, którzy wezmą udział w Bootcampie finałowym zaplanowanym na maj 2021 oraz światowych finałach XTC w czerwcu 2021.

Extreme Tech Challenge to międzynarodowy konkurs dla startupów. Wyłania te firmy, które w codziennej pracy wykorzystują nowe technologie do ulepszania świata. Wyzwanie Samsung Challenge, które stanowi część konkursu, jest inspirowane słynnymi 17 celami zrównoważonego rozwoju ONZ (SDG). Wygrana w XTC daje startupom szansę na pozyskanie kapitału na rozwój, pomaga nawiązać kontakty z globalnymi inwestorami oraz mentoring. To unikalne doświadczenie, które może stać się dla Polaków szansą na zostanie pionierem technologicznym wspierającym zrównoważoną przyszłość.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »