Technologie » Telekomunikacja

Polycom prezentuje nowe rozwiązania do współpracy wideo dla firm średniej wielkości

Polycom, globalny lider w dziedzinie standardowej komunikacji i kolaboracji zunifikowanej (UC&C), przedstawił nowe rozwiązania ułatwiające współpracę wideo dla firm średniej wielkości.

 Oferta obejmuje min. oprogramowanie serwerowe Polycom® RealPresence® Collaboration Server 800s Virtual Edition, oprogramowanie na komputery i aplikacje na urządzenia mobilne oraz urządzenia do połączeń wideo, w tym nową kamerę i system wideokonferencyjny.

 

Nowe rozwiązania obsługują platformę Polycom UX™ (Polycom User Experience), która oferuje najwyższą jakość dzięki ponad 20 nowym funkcjom, takim jak całkowicie przeprojektowany interfejs użytkownika, najbardziej naturalny obraz HD (rozdzielczość do 1080p60), technologię Polycom® SmartPairing™, a także oferowane wyłącznie przez Polycom funkcje transmisji obrazu i dźwięku oraz udostępniania treści. Platformę Polycom UX zaprojektowano tak, aby zapewniała najwyższy komfort pracy i jednocześnie minimalizowała wymagania w zakresie zarządzania i wsparcia IT, ograniczając w ten sposób koszty użytkowania.

 

„Polycom oferuje największą zgodność operacyjną w branży i przywiązuje wielką wagę do standardów otwartych. Rozwiązania Polycom pozwalają łączyć się przy zachowaniu najwyższej jakości i najniższych ogólnych kosztów z praktycznie każdym, bez względu na używany system” – powiedział Sudhakar Ramakrishna, prezes działu produktów i usług w firmie Polycom.

 

RealPresence Collaboration Server 800s Virtual Edition

Oprogramowanie Polycom RealPresence Collaboration Server 800s Virtual Edition to pierwsze w branży wieloprotokołowe, zintegrowane, programowe rozwiązanie MCU, które działa na standardowych serwerach. Łączy systemy używające otwartego protokołu SVC z systemami wykorzystującymi inne protokoły, takie jak AVC, bez konieczności zakupu kosztownych bram, dodatkowych licencji i ponoszenia ukrytych kosztów. RealPresence Collaboration Server 800s obsługuje otwarty protokół SVC i zapewnia trzykrotnie efektywniejszą obsługę wielopunktowego wideo HD ze znacznie większą skalowalnością, dużo niższymi kosztami użytkowania i wyższą wydajnością. Jest to doskonała propozycją dla firm średniej wielkości, takich jak dostawcy usług profesjonalnych, prywatne zakłady medyczne oraz przedsiębiorstwa inwestycyjne, a także dla oddziałów większych firm.

 

Pozostałe rozwiązania Polycom do współpracy wideo dla firm średniej wielkości to m.in.:

·        RealPresence Group 300 z technologią SmartPairing Technology i kamerą Polycom® EagleEye Acoustic to nowa generacja ekonomicznych systemów do współpracy wideo HD, zaprojektowanych z myślą o wykorzystaniu w mniejszych pomieszczeniach i przeznaczonych dla użytkowników, którzy wymagają najwyższej jakości obrazu. RealPresence Group 300 oferuje wideo i dźwięk o jakości HD, w tym technologię ConstantClarity™ gwarantującą niezwykłą wierność dźwięku i obrazu, pozwalającą nawet rozróżniać wszystkie sylaby każdego wypowiadanego słowa. Ponadto technologia Polycom® SmartPairing™, wbudowana w rozwiązanie RealPresence Mobile 2.0, bezprzewodowo łączy tablety Apple iPad z urządzeniami z rodziny Group 300, pozwalając użytkownikom sterować spotkaniami wideo za pomocą tabletów oraz przenosić połączenie z tabletu na duży ekran jednym przeciągnięciem palca.  Kamera EagleEye Acoustic to łatwe w instalacji i ekonomiczne urządzenie do mniejszych pomieszczeń, posiadające wbudowany mikrofon i oferujące funkcje elektronicznego panoramowania, przechylania i zbliżania oraz obsługę obrazu HD o rozdzielczości 1080p30.

 

·        Polycom RealPresence Desktop 2.0 to nowe, oprogramowanie do współpracy wideo na komputery stacjonarne i laptopy z systemem Windows lub Mac. Rozwiązanie pozwala korzystać ze współpracy wideo Polycom RealPresence w domu lub w podróży. System oferuje takie funkcje, jak wyszukiwanie innych użytkowników w firmowej książce telefonicznej, możliwość wyboru konkretnej aplikacji do udostępniania treści oraz zdalne sterowanie kamerą.

 

·        Polycom RealPresence Mobile 2.0 to aplikacja, która pozwala korzystać ze współpracy wideo poza salą konferencyjną dzięki łączeniu tabletów i smartfonów (urządzeń iOS i Android) z innymi standardowymi systemami wideo. Zaktualizowana aplikacja obsługuje zgłoszoną do opatentowania technologię Polycom SmartPairing™, początkowo dostępną na tabletach iPad. Użytkownicy iPadów mogą też korzystać z takich funkcji, jak udostępnianie treści i zdalne sterowanie kamerą. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pawel itbc

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »