Dom » Budownictwo

Pompa ciepła typu monoblok – ekologiczna, łatwa w montażu i użytkowaniu

Pompa ciepła typu monoblok – ekologiczna, łatwa w montażu i użytkowaniu
Zobacz więcej zdjęć »
Monoblok to typ pompy ciepła z fabrycznie zainstalowanym i sprawdzonym obiegiem chłodniczym. Jakie korzyści z tego wynikają?

Zmniejsza się nakład pracy instalatora i możliwość wystąpienia błędów podczas montażu. Już teraz, na specjalnej stronie internetowej uruchomionej przez STIEBEL ELTRON, instalatorzy znajdą porady, materiały techniczne i film
z instrukcją dotyczącą instalacji i konserwacji tego kompleksowego urządzenia. 

Dlaczego warto postawić na pompę ciepła typu monoblok? Ponieważ brak czynnika chłodzącego
w budynku to większe bezpieczeństwo. W tego typu urządzeniach między jednostkami krąży tylko woda, a nie czynnik chłodniczy, co obniża koszty utrzymania oraz zapewnia ogólne bezpieczeństwo eksploatacji. Ponadto, pompa jest wyposażona w fabrycznie sprawdzony pod kątem nieszczelności obwód, w konsekwencji czego podczas jej instalacji nie jest wymagany wykwalifikowany personel posiadający uprawnienia do obsługi instalacji chłodniczych.

Zimą grzeje, latem chłodzi

Monoblok to nie tylko ciepło zimą, ale także optymalne chłodzenie podczas upalnego lata. Pompy typu monoblok pracują przez cały rok, usuwając energię cieplną z wnętrza budynku w czasie ciepłych miesięcy i oddając ją do powietrza zewnętrznego. Urządzenie wykorzystuje przy tym wodę obiegu grzewczego jako nośnik energii.

Zakup pompy ciepła STIEBEL ELTRON HPA 8 CS Plus to inwestycja na długie lata, przy okazji której można skorzystać z dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze” i odzyskać zwrot części poniesionych kosztów. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z instalacją pompy? Dzięki technologii inwerterowej urządzenie jest energooszczędne, a tryb silent mode i inteligentna funkcja odmrażania zapewniają cichą pracę. Pompa monoblok to także estetyczne i niewielkie w porównaniu do innych pomp urządzenie, którego wymiary to zaledwie 812/1152/524 mm (wys./szer./głęb.). W połączeniu
z siecią ISG, można je wygodnie obsługiwać poprzez urządzenia mobilne.

 

 

Wygoda i bezpieczeństwo

Pompa monoblok to proste i funkcjonalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą korzystać z zalet pompy ciepła bez potrzeby poświęcania dodatkowych środków i czasu na jego konserwację. Urządzenia te nie potrzebują dodatkowych gazów chłodniczych i prowadzenia dokumentacji związanej z ich sprzedażą i zakupem, nie wymagają też przy montażu specjalistycznych i kosztownych narzędzi. Podłączając pompę monoblok nie trzeba również posiadać uprawnień F-gaz, a sam montaż jest krótki i prosty.

Szczegółowe informacje dotyczące pompy monoblok i korzyści dla instalatorów, można znaleźć na specjalnej stronie STIEBEL ELTRON, gdzie znajdują się porady, film instruktażowy i materiały techniczne.

Zachęcamy do rejestracji! Zarejestruj się na stronie jako Instalator i korzystaj ze wsparcia STIEBEL ELTRON na www.stiebel-eltron.pl/pl/formularze/rejestracja.html

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (1)

  • avatar
    ~krys 2019-07-25 09:47:18

    Pompa ciepła to świetne rozwiązanie do ogrzewania domu sklep.grzejniki-purmo.com


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Margaret, Empik Gal. Echo, Kielce, 26.08.19, godz.18
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »