Dom » Budownictwo

Pompy ciepła z funkcją chłodzenia od STIEBEL ELTRON

Pompy ciepła z funkcją chłodzenia od STIEBEL ELTRON
Zobacz więcej zdjęć »
Pompa ciepła kojarzy się najczęściej z ogrzewaniem. I słusznie zresztą, bo to jeden z najnowocześniejszych i ekologicznych sposobów na ogrzanie pomieszczeń w naszych domach.

Ale nie tylko! Za pomocą pomp ciepła możliwe jest też chłodzenie mieszkań.

Jedno urządzenie, które zimą zapewnia przyjemne ciepło, a w upalne lato upragniony chłód?
To możliwe. Takie rozwiązanie jest coraz częściej stosowane w budownictwie. Warto o nim pomyśleć już w fazie projektowej, by móc wybrać dostosowaną do naszych potrzeb pompę ciepła. Niektóre z nich można montować wyłącznie w nowym budownictwie, inne nadają się do modernizowanych obiektów.

Marka STIEBEL ELTRON posiada w swojej ofercie pompy ciepła z funkcją chłodzenia. W serii WPL znajdziemy urządzenia, które można zainstalować na zewnątrz budynku bez konieczności prowadzenia prac związanych z wykonaniem instalacji. Wśród nich jest też nowość, WPL 07-17 ACS classic.
Jest to inwerterowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda z funkcją chłodzenia aktywnego. Można ją wykorzystać do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody na ciepło. Dzięki temu system jest wydajny, a zużycie energii elektrycznej – mniejsze.

Z kolei w większych obiektach, np. w branży hotelarskiej, dobrze sprawdza się pompa ciepła WPL 13-23 E/cool. Można ją montować na zewnątrz i wewnątrz budynku. Pracuje niezwykle cicho, ale przy tym wydajnie. Jest przystosowana do chłodzenia aktywnego poprzez odbieranie ciepła z systemu grzewczego.

SKORZYTSAJ Z DOPŁAT!

Zainteresowanie pompami ciepła rośnie. Dla wielu osób pewnym ograniczeniem jest jednak cena tych urządzeń. To spora inwestycja, ale jak pokazuje doświadczenie – szybko się zwraca. Jest też proekologiczna. Pompy ciepła nie generują spalin, nie trzeba też myśleć o składowaniu opału. Marka STIEBEL ELTRON proponuje więc swoim klientom EkoDotację STOP SMOG. Promocja obejmuje wybrane pompy ciepła w szerokim zakresie mocy, w tym również modele z opcją chłodzenia.
W jej ramach można otrzymać 5 000 zł na montaż wybranego pakietu urządzeń. Ich uruchomienie oraz instalacja zostanie dodatkowo przeprowadzona na koszt STIEBEL ELTRON.

Zintegrowane systemy grzewcze są dzisiaj coraz chętniej stosowane. Same urządzenia bardzo dobrze wpisują się w nowoczesny design, a ich różne funkcje umożliwiają efektywne użytkowanie przez wiele lat.

Więcej na: www.stiebel-eltron.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Krys 2018-08-10 06:23:30

    Taka pompa to świetne rozwiązanie zwłaszcza na te upały a właśnie mało kto wie ze może tez chlodzic tanie-ogrzewanie.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Anna Maria Jopek gościem w krakowskim Empiku, 22.10, godz.:18:00, Empik Bonarka
Warsztaty z glinką, 20.10, godz:12:00, Empik Bonarka, Kraków
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »