Dom » Wnętrza

Pomysły na oświetlenie łazienki

Planując oświetlenie łazienki, że będziesz z niej korzystać w różnych porach dnia i roku. Łazienka bez okna potrzebuje innego oświetlenia, niż ta z oknem. Tutaj znajdziesz kilka pomysłów i porad, jak możesz rozjaśnić swój pokój kąpielowy.

Oświetlenie łazienkowe musi pracować na wielu poziomach. Pomyśl o tym, w jaki sposób będzie się korzystać z łazienki w różnych porach dnia. Chcesz aby Twoja łazienka była jasna i funkcjonalne w godzinach porannych, szczególnie wokół lustra, ale chcesz także, by służyła relaksowi w godzinach wieczornych, podczas miłej kąpieli. Dość jasne światła punktowe, skierowane na wszystkie strony sprawią, że przestrzeń będzie dobrze oświetlona, jednocześnie nie oślepiając podczas kąpieli.Pomyśl również o tym, kto będzie korzystał z łazienki. Użytkownicy w różnym wieku posiadają różnorodne potrzeby. Jeśli jest to łazienka dla dzieci, warto by oświetlenie było sterowane ruchem - włączało i wyłączało się samo. Dzięki temu nawet małe dzieci będą mogły samodzielnie skorzystać z łazienki i oszczędzisz na opłatach za energię elektryczną. Jeśli łazienka będzie używany przez dorosłych, możesz przemyśleć montaż ściemniaczy. Sterowanie natężeniem oświetlenia również wpływa na oszczędność prądu i ułatwia uzyskanie przyjemnego nastroju.


Oświetlenie punktowe bardzo dobrze sprawdza się w łazienkach jako dekoracja. Kilka ozdobnych kinkietów na ścianie nie tylko daje światło – również świetnie wygląda. W nowoczesnych łazienkach często montuje się w tym celu taśmy LED. Prezentują się świetnie umieszczone wokół lustra, wanny, a także podświetlając dekoracyjne kafle i zamiast pionowych fug. Zadbaj o osobne sterowanie diodami, będziesz mógł z tego skorzystać podczas wieczornej kąpieli, a także podczas nocnej wizyty w toalecie – diody nie oślepią cię tak, jak górne źródło światła.


Duże lustra w łazience i halogeny lub diody umieszczone pomiędzy nimi również sprawią, że łazienka będzie jasna i przestronna. http://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/lampy-oswietlenie/oprawy-scienne-i-sufitowe/oswietlenie-lazienkowe.html To rozwiązanie bardzo dobrze prezentuje się w nowoczesnych aranżacjach i pasuje również do małych łazienek. Niewielkim kosztem można uzyskać luksusowy efekt.


Rozwiązaniem, który niestety pasuje tylko do dużych łazienek, jest umieszczenie w tym pomieszczeniu klasycznego żyrandola. Nawet w surowej, minimalistycznej łazience duża lampa wisząca będzie pasować. Żyrandol komponuje się pokojami kąpielowymi w stylu glamour, ale będzie wyglądać równie pięknie w surowej, białej łazience.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Natasza Bednarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »