Społeczeństwo » Społeczeństwo

Ponad 35 tysięcy ryków zebrała akcja społeczna “Zarycz dla Życia”

Ponad 35 tysięcy ryków zebrała akcja społeczna “Zarycz dla Życia”
Zobacz więcej zdjęć »
ZARYCZ DLA ŻYCIA to kampania społeczna promująca bezpieczne i odpowiedzialne prowadzenie samochodu, wspierana przez zespól Formuły 1 Williams Martini Racing.

Zadaniem Polski było zebranie 30 tysięcy ryków w ciągu 100 dni. Dzięki zaangażowaniu ambasadora akcji Krzysztofa Hołowczyca i wsparciu znanych osób m.in. Roberta Lewandowskiego udało się nagrać ponad 35 tysięcy ryków!

Kampania społeczna Zarycz dla Życia była realizowana w czterech krajach Europy Wschodniej: Polsce, Rosji, Ukrainie i Kazachstanie. Zadaniem było nagranie filmiku z rykiem naśladującym dźwięk silnika bolidu Formuły 1, opublikowanie go w social mediach z hashtagiem właściwym dla danego kraju (dla Polski #zaryczdlazycia) lub na lokalnej stronie akcji (dla Polski www.zaryczdlazycia.pl) i nominowanie znajomych.

Akcję wsparło wiele znanych osób m.in. Robert Lewandowski, Omenaa Mensah, Grzegorz Hyży, Enej, Rafał Sonik, Martin Kaczmarski, Jarosław Kazberuk. W trakcie kampanii powstało wiele niesamowitych nagrań np. 6000 osób na czele z Jurkiem Owsiakiem, Rafałem Sonikiem i Irkiem Bieleninikiem zaryczało na Przystanku Woodstock.

Film prezentujący najlepsze ryki został umieszczony w sieci przy po raz kolejny przypomnieć o tym, jak ważne jest odpowiedzialne prowadzenie samochodu.

https://www.youtube.com/watch?v=tv2VwKLBoe4

W ciągu 100 dni akcja Zarycz dla Życia zebrała: 35 377 ryków w Polsce, 167 041 w Rosji, 10 327 w Kazachstanie i 5 278 na Ukrainie. Martini przekazało równowartość 120 000 dolarów na wsparcie lokalnych organizacji non-profit wspierających świadomość odpowiedzialnej jazdy samochodem.  W Polsce wsparcie otrzymała Fundacja Kierowca Bezpieczny.

Wyniki akcji poznaliśmy podczas Grand Prix Formuły 1 w Soczi. Ben Collins poprowadził ceremonię przekazania czeku, w której udział wzięli ambasadorka MARTINI Global Race Bar Rafaeli i Valtteri Bottas z zespołu Williams Martini Racing.

  www.zaryczdlazycia.pl

 Partnerzy programu:

        

 

Założona ponad 10 lat temu Fundacja Kierowca Bezpieczny należy do najbardziej aktywnych organizacji pozarządowych działających na polu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Polsce. Od początku Fundacja kierowała swoją szczególną uwagę na problem nietrzeźwych kierowców. Przeprowadziła szereg ważnych akcji społecznych w tym zakresie: Akcja Krzyś – trzeźwy i życzliwy kierowca,  Europejska Noc Bez Wypadków, Trzeźwo Myślę – Trzeźwo Jeżdżę, Ten D by Night.  Akcje społeczne są ważnym elementem procesu poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Fundacja jest organizacją non-profit – wszystkie zgromadzone środki przeznacza na działania statutowe.

 

Certen to profesjonalna marka alkomatów i alkotestów, wykorzystywanych m.in przez policję. Najwyższą jakość naszych produktów potwierdzają niemiecki certyfikat TUV, amerykański FDA oraz atest PZH.

Wierzymy, że dzięki współpracy z Krzysztofem Hołowczycem oraz marką Martini przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, zwłaszcza poprzez ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców. Cel akcji „Zarycz dla życia’’ jest zbieżny z misją firmy Certen, tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy zostać jej oficjalnym partnerem. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

joannag

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »