Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Ponad 5 200 pluszaków będzie jeździć z dziećmi w karetkach

Ponad 5 200 pluszaków będzie jeździć z dziećmi w karetkach
Zobacz więcej zdjęć »
5 222 pluszaków trafiło do karetek Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Maskotki zebrane w IKEA Kraków będą towarzyszyć dzieciom w drodze do szpitala, a po zakończeniu leczenia każdy maluch zabierze pluszowego przyjaciela do domu.

Zbiórka pluszaków w IKEA Kraków po raz kolejny zakończyła się ogromnym sukcesem. Do karetek pogotowia przekazano ponad 2 razy więcej maskotek niż w ubiegłym roku. Dzięki hojności krakowian - i nie tylko - nietypowe „wyposażenie" otrzymają karetki jeżdżące w aż 3 obszarach administracyjnych: w całym powiecie krakowskim, wielickim i w mieście Kraków.

- Te maskotki stanowią dla nas niezastąpioną pomoc. Przytulanka jest bowiem nie tylko wsparciem dla dzieci w tych bardzo trudnych chwilach, ale pomaga też załodze karetki nawiązać kontakt z maluchem i wykonać odpowiednie czynności medyczne - mówi Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. - Dzięki fantastycznemu wynikowi akcji, pluszaki trafią do karetek jeżdżących w mieście Krakowie oraz we wszystkich gminach powiatu krakowskiego i wielickiego - dodaje Małgorzata Popławska.

Kraków znowu najlepszy!

Zbiórka pluszaków w IKEA Kraków prowadzona jest od 6 lat i z roku na rok spotyka się z coraz większą przychylnością i zaangażowaniem krakowian oraz mieszkańców okolicznych miejscowości. Drugi rok z rzędu podarowali oni chorym dzieciom najwięcej maskotek spośród wszystkich klientów sklepów IKEA w 7 miastach w Polsce, w których również prowadzona była akcja.

- W ubiegłym roku dumnie ogłaszaliśmy, że dzięki hojności naszych klientów zebraliśmy więcej pluszaków niż przez całe 4 wcześniejsze edycje kampanii. Nie marzyliśmy nawet o tym, że w kolejnej edycji aż dwukrotnie pobijemy ten rekord! - mówi Magdalena Gorecka-Przepolska, Kierownik Marketingu IKEA Kraków. - Mocno wierzymy, że 1 mały pluszak może pomóc dziecku choć na krótką chwilę zapomnieć o stresie i bólu, dlatego dziękujemy wszystkim tym, którzy po raz kolejny z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję i kupili dla maluchów w sumie aż 3 622 maskotki. W związku z wielkim sercem okazanym przez krakowian postanowiliśmy przekazać dodatkowe 1 000 sztuk, a kolejne 600 dołożyli pracownicy banku IKANO. Trafią one do współpracujących z Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym stacji pogotowia w Skawinie i Niepołomicach - dodaje Magdalena Gorecka-Przepolska.

Lokalny wymiar globalnej kampanii

Zbiórka pluszaków dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego to lokalny wymiar XII już edycji kampanii „Pluszaki dla edukacji", prowadzonej globalnie przez IKEA oraz organizacje UNICEF i Save the Children od 2003 roku. W ramach projektu, z każdej zakupionej w okresie od 9 listopada 2014 do 3 stycznia 2015 roku zabawki lub książeczki, IKEA przekazała 1 euro na programy edukacyjne dla dzieci w najbiedniejszych krajach świata. W tym roku ze sprzedaży pluszaków udało się zebrać aż 10,1 mln euro, z czego 236 tys. euro, czyli przeszło 1 mln zł w Polsce! Środki te trafią do 18 krajów z Azji, Afryki i Europy Wschodniej, w których dzieci mają utrudniony dostęp do edukacji. Pieniądze przekazane przez IKEA Foundation pozwolą zapewnić najbiedniejszym dzieciom możliwość pójścia do szkoły, a tam gdzie to konieczne, sfinansują także szkolenia dla nauczycieli i materiały edukacyjne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »