Firma » Finanse

Ponad 5000 biur i przedsiębiorców przygotowanych na KSeF dzięki OSCBR

W ostatnim roku OSCBR przeszkoliła już ponad 2456 przedsiębiorców oraz 3300 księgowych w ramach programu „Bądź gotowy na KSeF”, umacniając ich kompetencje i przygotowując do nadchodzących zmian w systemie fakturowania.

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) podsumowuje rok 2023, pełen intensywnej pracy nad przygotowaniami do wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) oraz ukierunkowany na rozwijanie współpracy z przedsiębiorcami. Świadczy to o zaangażowaniu sieci we wsparcie dla branży rachunkowej w procesie adaptacji do nowych wymogów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Działania OSCBR w 2023 roku zaowocowały znaczącymi usprawnieniami w systemie obsługi biur rachunkowych. Poprzez optymalizację funkcjonalności rozrachunków oraz ulepszenie nawigacji i podglądu dokumentów, zapewniły bardziej efektywne i intuicyjne narzędzia pracy. Dodatkowo, mOrganizer finansów został poddany gruntownej modernizacji, co znacząco usprawniło jego funkcjonalność dla spółek. Automatyzacja procesów ZUS DRA oraz optymalizacja przestrzeni na dokumentację to kolejne kroki w kierunku zwiększenia efektywności działania biur rachunkowych.

 

Klienci biur rachunkowych mogą teraz cieszyć się łatwiejszym dostępem do dokumentów oraz zoptymalizowanymi procedurami wystawiania i wysyłania faktur. Nowa wyszukiwarka i menu sprawiają, że korzystanie z naszych usług staje się jeszcze bardziej intuicyjne i przyjemne. Zapewniamy naszym klientom wygodę obsługi panelu, aby mogli skupić się na prowadzeniu swojego biznesu – dodaje Anita Gołębiewska, Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolską Siecią Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR).

 

Bądź gotowy na KSeF

W ramach programu "Bądź gotowy na KSeF" biura partnerskie otrzymały prestiżowe certyfikaty Ministerstwa Finansów, co stanowi początek szerszej kampanii edukacyjnej, która teraz ma być kierowana bezpośrednio do przedsiębiorców. Ponadto OSCBR zorganizowała 2520 wizyt stacjonarnych w biurach oraz 60 spotkań regionalnych, a także przeprowadziła 301 indywidualnych szkoleń z biurami w ramach procesu podnoszenia jakości usług księgowych oraz wspierania rozwoju przedsiębiorstw w Polsce.

 

W 2024 roku kontynuujemy nasze starania w rozwijaniu współpracy z ambasadorami OSCBR, dyrektorami merytorycznymi i Radą Programową, aby jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby krajowych biur rachunkowych. Naszym celem jest dalsze doskonalenie systemu mOrganizer, aby zapewnić jeszcze większy komfort pracy biura oraz wygodę klientów. Planujemy także poszerzyć naszą współpracę z kolejnymi partnerami, aby zwiększyć korzyści płynące z przynależności do sieci dla biur rachunkowych i ich klientów. Wspólnie z Ministerstwem Finansów kontynuujemy program "Bądź gotowy na KSeF", zapewniając kompleksowe wsparcie biur rachunkowych i przedsiębiorców, zarówno merytorycznie, technologicznie, jak i systemowo – mówi Anita Gołębiewska. W tym roku powstanie też nowa strona internetowa OSCBR. Ta unowocześniona platforma będzie stanowić wizytówkę naszej sieci oraz dostarczać istotnych informacji dla biur rachunkowych i przedsiębiorców. Dzięki nowej stronie internetowej będziemy mogli jeszcze skuteczniej komunikować się z naszymi partnerami i dostarczać im potrzebne narzędzia do efektywnej pracy oraz rozwoju biznesu – uzupełnia.

 

Rynek potrzebuje edukacji w zakresie KSeF

Krajowy System e-Faktur to ważna zmiana dla przedsiębiorców, oferująca szereg korzyści, takich jak wygoda, oszczędność czasu oraz lepsza kontrola finansów. Dzięki automatycznemu księgowaniu dokumentów, możliwości natychmiastowego rozliczania operacji bankowych oraz wygodnemu dostarczaniu dokumentów do klientów, przedsiębiorcy mogą bardziej skoncentrować się na rozwoju działalności.

 

Badania OSCBR pokazują natomiast, że zdecydowana większość respondentów (59,2%) stwierdziła, że ich klienci nie posiadają narzędzi do fakturowania zgodnych z KSeF. Tylko 12,6% ankietowanych potwierdziło, że są na to gotowi. 28,2 % nie ma pewności w tej sprawie.

 

Te wyniki ilustrują, jak ważnym elementem jest program "Bądź gotowy na KSeF" pod patronatem Ministerstwa Finansów, który oferuje kompleksowe wsparcie biurom rachunkowym w przygotowaniu do KSeF zarówno wewnętrznie, jak i dla klientów biur.

 

OSCBR podjęło w tym zakresie współpracę z Ministerstwem Finansów, aby poprzez biura rachunkowe dotrzeć także do przedsiębiorców. Oferuje merytoryczne szkolenia i techniczne instruktaże. Klienci biur mogą skonsultować się w razie pytań, aby otrzymać wiedzę w sposób praktyczny. Dodatkowo sieć dostarcza nowoczesne bezpłatne oprogramowanie - system zintegrowany z kontem bankowym, spełniający wymogi KSeF. OSCBR jako największa sieć biur rachunkowych w Polsce wspiera biura i przedsiębiorców od wielu lat, umożliwiając korzystanie z wiedzy praktyków, którzy doskonale znają realia rynku. Co ważne, wsparcie jest całkowicie darmowe.

 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawekul

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »