Społeczeństwo » Społeczeństwo

Ponad miliard dolarów na cele charytatywne

Użytkownicy PayPal ze 181 krajów, w tym z Polski, przekazali w okresie świątecznym ponad 1,1 mld dolarów na rzecz organizacji charytatywnych. W Polsce, PayPal przekazywał dodatkową darowiznę w wysokości 50 proc. każdej wpłaty za pośrednictwem systemu na wybrane organizacje.

Inicjatywa #GivingTuesday zrodziła się w 2012 roku w Nowym Jorku za sprawą organizacji 92nd Street Y, mając na celu zainspirowanie ludzi do przekazywania sobie w okresie świątecznym nie tylko prezentów, ale także pomocy. PayPal, chcąc wykorzystać swoją technologię, zasięg oraz chęć ludzi do niesienia pomocy innym, zapewnia organizacjom charytatywnym rozwiązania ułatwiające efektywne zaangażowanie darczyńców za pośrednictwem kanałów online, offline i mobile. To właśnie te rozwiązania umożliwiły przekazanie wielu miliardów dolarów na cele dobroczynne za pośrednictwem PayPal.

W 2017 roku, darczyńcy z całego świata nie ustawali w okazywaniu swojej dobroczynności. To pierwszy raz, gdy wartość świątecznych darowizn przekroczyła próg miliarda dolarów, przebijając dotychczasowe rekordowe wyniki akcji #GivingTuesday. Zaangażowanie osób w pomoc z ponad 180 krajów odzwierciedla prawdziwie globalny zasięg społeczności PayPal. W 2017 roku, wartość wpłat zwiększyła się o 13 proc.  stosunku do ubiegłego okresu świątecznego, w którym to zebrano 971 mln dolarów. Z kolei w ciągu całego roku wartość środków przeprocesowanych przez PayPal przekroczyła 8,5 mld dolarów.

W Polsce, PayPal dodatkowo zwiększał darowizny w okresie świątecznym o 50% wartości każdej wpłaty za pośrednictwem platformy na Fundację Rak’n’Roll oraz Schronisko w Korabiewicach Viva! w okresie od 28 listopada do 31 grudnia oraz Siepomaga.pl w okresie od 28 listopada do 1 grudnia.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AZ_2018

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »