Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Popularność ubezpieczeń zdrowotnych rośnie

Z roku na rok coraz więcej z nas stara się żyć zdrowo.Jedną z niezbędnych rzeczy do zapewnieniu sobie zdrowia jest polisa zdrowotna,która znacznie nam to ułatwia.Z przeprowadzonych przez PIU badań wynika,że w pierwszym półroczu 2018 roku, Polacy wydali 368,5 mln PLN na dodatkowe polisy–więcej o 19%.
Z danych PIU wynika, że już 2,3 mln Polaków posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne, a to aż 14% więcej niż w 2017 roku. – „Przewidujemy, że liczba to będzie systematycznie rosnąć, ponieważ coraz więcej Polaków jest niezadowolonych z ubezpieczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Badanie przeprowadzone w maju przez multiagencję CUK Ubezpieczenia pokazuje, że 92% naszych respondentów uważa, że świadczenia w ramach NFZ są niewystarczające” – komentuje Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Wśród ubezpieczeń zdrowotnych popularność zdobywają polisy grupowe, oferowane przez coraz większą liczbę pracodawców. – Ponad połowa respondentów naszego badania, która posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne przyznaje, że ich polisy są finansowane przez pracodawcę.  29% ankietowanych deklaruje, że to pracodawca pokrywa wszystkie koszty związane z dodatkową polisą, a 28%, że ich ubezpieczenia są współfinansowane przez zakład pracy” – dodaje ekspert multiagencji. Według PIU aż 60% pracowników jest zainteresowanych zdrowotnym benefitem, ponadto nie tylko pracownicy zaczynają się interesować grupowym ubezpieczeniem, ale i sami pracodawcy. Jest to skutkiem tego, że coraz więcej zatrudniających zauważa, jaką wartość ma zadowolony, zdrowy pracownik. –„Dane udostępnione przez Polską Izbę Ubezpieczeniową pokazują nam też, że ilość płaconych składek staje się dużo większa niż liczba ubezpieczonych, co świadczy najprawdopodobniej o tym, że pracodawcy coraz chętniej sięgają po droższe i szersze zakresowo, pakiety zdrowotne” – mówi Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UnicornMedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »