Firma » Praca

Porównanie metod spawania TIG

Porównanie metod spawania TIG
Zobacz więcej zdjęć »
Są różnorakie metody spawania, każda dysponuje wiele minusów i korzyści. Nie da się również równocześnie powiedzieć, jaka jest najlepsza, albowiem służą po prostu do innych celów.

Też spawacze są podzieleni co do gatunku metod spawalniczych wykorzystywanych przy konkretnej pracy. W najwyższym stopniu rozchwytywaną ostatnio jest jednakże postać TIG. To właśnie w tej klasie jest najwięcej pracy i najwięcej żółtodziobów chciałoby się jej nauczyć.

Spawanie opcją TIG nie należy jednakże do najłatwiejszych. Po pierwsze spawarki tig nie zawsze są proste w obsłudze początkującemu spawaczowi. Po drugie sama postać zmusza czasu cierpliwości i przede wszystkim praktyki. Po trzecie w końcu kwoty spawarki tig też nie są niskie, co umie odstraszać. Tungsten Insert Gas, czyli w skrócie TIG, to wytwarzanie elektrycznego łuku za sprawą wolframowej, nietopliwej elektrody, którą osłania gaz obojętny. W spawaniu tą metodą nie będziemy wykorzystać wyrobów dodatkowych, elementy połączyć jesteśmy w stanie poprzez stopienie rowka metalowego. Jeżeli spojrzymy na uchwyt spawalniczy, jest on totalnie inny niżeli ten użyty w migomatach. Przewagą wykorzystania spawarki tig i samej metody jest funkcja spawania blach cienkich jak również stan i czystość spoiny większa niżeli w pozostałych metodach. Kontrola nad jeziorkiem spawalniczym jest dość prosta i nie ma rozprysku ciekłego metalu. Odmiana TIG to jednakże również minusy. Przede wszelkim musimy być zaopatrzeni w bogatą miarę cierpliwości: praca tą metodą jest dosyć wolna i, przy grubych materiałach, po prostu mało wydajna. Dodatkowo przy okazji pracy różne urządzenia elektroniczne umieją być zakłócane. Jeśli mówimy o użytkowanie spawarki tig i metody to często używana jest przy spawaniu aluminium, stali nierdzewnej, miedzi czy tytanu.

Jeśli mowa o wybór spawarki tig, trzeba zwrócić uwagę na parę zwykłych czynników. Spawarka tig składa się ze źródła prądu, jaki potrafi być stały czy też zmienny, przewodu z uchwytem, przewodu masowego i butli z gazem i reduktorem. Dodatkiem potrafi być także układ chłodzenia. Część ze spawarek tig potrafi być również świetnymi urządzeniami do spawania typami MMA. Na rynku dostępne są prostowniki spawalnicze lub spawarki inwertorowe. Jak w wielu sytuacjach bywa to w spawarkach, patrzy na największy amperaż i cykl pracy spawarki tig. Im większy procent, tym większy czas spawania, a co za tym pójdzie komfortowa praca. Wskazane jest zwrócić także uwagę na perspektywę spawania prądem pulsacyjnym. Gdy mowa o dodatki i akcesoria, potrzeba wyposażyć się w elektrodę wolframową, porządny uchwyt, gaz osłonowy jak również reduktor gazu. Najlepiej poprosić o pomoc w wariancie specjalistę, jaki krok po kroku wytłumaczy nam możliwości i funkcję spawarki tig.

Po dokładnym poznaniu metody a także zakupie spawarki tig pozostaje już po prostu część praktyczna, czyli ćwiczenie i jeszcze raz ćwiczenie. W gałęzi spawalniczej zdolności spawacza są nietypowo ważne, dlatego im większa ilość czasu spędzimy z naszą spawarką tig, tym dogodniejszy będzie efekt.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

emaks

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »