Motoryzacja » Samochody

Portal CarGurus uznał obie generacje SUV-a Volvo XC90 za najlepsze auta używane

Portal CarGurus uznał obie generacje SUV-a Volvo XC90 za najlepsze auta używane
Zobacz więcej zdjęć »
Wiodący handlowy portal samochodowy CarGurus.com uznał obie generacje SUV-a Volvo XC90 za solidne auta z drugiej ręki.


Eksperci CarGurus przyznali tytuł Best Used Car w kategorii Luksusowy Crossover/SUV klasy wyższej modelowi XC90 z lat 2002-2014. Model 2014 był ostatnim rocznikiem „oryginału”, XC90, który zmienił sytuację na rynku samochodów tej klasy. Obecną generację XC90 wprowadzono na rynek w roku 2015 jako element śmiałego planu przekształcenia całej palety produkcyjnej Volvo. Oba modele zdobyły – każdy w swoim czasie – tytuł Północnoamerykańskiego SUV-a Roku.

Wicenaczelny redaktor CarGurus, Matt Smith, powiedział: Używane Volvo XC90 zachwyci nabywcę poszukującego w swym kolejnym aucie rodzinnym luksusu i bezpieczeństwa. XC90 nie tylko robi świetne wrażenie na ekspertach CarGurus, zachowuje także wartość rezydualną na poziomie zdecydowanie powyżej średniej dla segmentu – co oznacza, że ten mający trzy rzędy siedzeń luksusowy crossover nie będzie tak dramatycznie tracić wartości, jak jego rywale.

– Klienci mogą się czuć bezpiecznie, nabywając jakikolwiek model używanego Volvo – powiedział Anders Gustafsson, president i CEO w Volvo Car USA. – A fakt przyznania najwyższego tytułu w kategorii obu generacjom XC90 jest tego najlepszym dowodem.

Nagroda CarGurus opiera się na ocenie wielu kryteriów, jak oceny użytkowników, profesjonalne testy, popularność, dostępność czy prognozowana przez CarGurus utrata wartości w skali 12 lat użytkowania. Zwycięzca tym razem zdobył także najwyższą liczbę punktów w każdej z ocenianych kategorii.

Volvo oferuje owe nagrodzone modele XC90 w ramach programu „Certified by Volvo”. Auta sprzedawane w tym programie spełniają najwyższe wymagania i mają gwarancję firmową bez limitu kilometrów. Każde musi przejść rygorystyczną, 170-punktową inspekcję, mieć przebieg poniżej 80 000 mil i szczegółową historię w ramach programu CARFAX Vehicle History Report.

Przed nadaniem certyfikatu Volvo naprawia lub wymienia wszystkie potrzebujące tego elementy, starannie sprawdza nadwozie i zespół napędowy, a nawet przeprowadza test drogowy. Wspierana fabrycznie gwarancja pokrywa wszystkie elementy każdego certyfikowanego auta z programu Certified by Volvo, którego nie wykluczono explicite, obejmując wymianę lub naprawę tysięcy części. Gwarancję można przedłużać do 10 lat. Dodatkowe assistance oraz ubezpieczenie od utraty wartości są zawarte w programie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »