Społeczeństwo » Społeczeństwo

Porządek musi być! Inauguracja Barefoot Projekt Czysta Plaża 2015

Posprzątajcie z nami polskie plaże! 20 czerwca ściągnęliśmy buty i bosą stopą wyruszyliśmy w Polskę sprzątać plaże z Barefoot Projekt Czysta Plaża.

Zaczęliśmy od Warszawy. Następny będzie Poznań, a potem plaże nadbałtyckie. Na każdego, kto do nas dołączy, czeka świetna zabawa w promieniach słońca oraz możliwość przyłożenia stopy do pozytywnego działania. Daj dobry przykład innym i pomóż nam w porządkach!  

Zrobiło się cieplej. Promienie słoneczne sprawiły, że masowo wylegliśmy nad rzeki i nad Bałtyk, aby cieszyć się piękną pogodą i kontaktem z naturą. Często jednak po wypoczynku na plażach pozostawiamy tam ślady naszej obecności w postaci śmieci. Producent wina Barefoot Wine chce temu zaradzić i po raz kolejny zaprasza na Barefoot Projekt Czysta Plaża. W sobotę, 20 czerwca spotkaliśmy się na plaży przy Moście Poniatowskiego w Temacie Rzeka w Warszawie i rozpoczęliśmy akcję sprzątania plaż.

Stolica to dopiero początek naszej drogi do czystych plaż w Polsce. W ramach tegorocznej akcji Barefoot Projekt Czysta Plaża w czerwcu, lipcu i sierpniu posprzątamy zarówno nadmorskie miejscowości, jak i plaże miejskie, tak by można było po nich spacerować bosą stopą.

Harmonogram sprzątania plaż:

·         11.07 POZNAŃ, Kontener ART , godz. 10.00

·         18.07 SOPOT, Tropikalna Wyspa, wejście na plażę nr 28 , godz. 10.00

·         23.07 DĘBKI, Beach Bar Cooler, wejście na plażę nr 19, godz. 10.00

·         01.08 GDYNIA, Contrast Cafe, godz. 10.00

Każdy może do nas dołączyć – czekamy na wolontariuszy! Wystarczy zarejestrować się na stronie www.czystapolska.org.pl lub przyjść do namiotu Stowarzyszenia Czysta Polska, który będzie stał na plażach. Na wszystkich, którzy przyłożą stopę do sprzątania, świecąc przykładem, oprócz worków na śmieci i rękawic będą czekać atrakcyjne konkursy i animacje. Pełnoletni wolontariusze, którzy aktywnie włączą się w porządki, otrzymają pamiątkową koszulkę Barefoot Projekt Czysta Plaża. Po porządkach będzie także można zrobić sobie zdjęcie ze swoimi znaleziskami. Nie zabraknie również gier, konkursów i zabaw, takich jak Mega Twister dla grupy 15 osób, boule na plaży czy hula-hop. Wszystko po to, żeby połączyć edukację ekologiczną z przyjemnym relaksem.

Barefoot Projekt Czysta Plaża będzie komunikowany przez markę Barefoot m.in.  w sklepach i na butelkach wina. W tym celu w punktach handlu detalicznego znajdą się materiały POS, czyli plakaty, wobblery i listwy przypółkowe, w hipermarketach zaś plaże, a na nich ślady bosych stóp – czyli niestandardowe ekspozycje – oraz materiały POS (zawieszki na butelki, plakaty, etc.) i animacje.

– Czyste morze, złoty piasek, a na nim tylko ślady bosych stóp, to jest nasz plan na 2015 rok – mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk, Junior Field Marketing Manager, E&J Gallo Winery – Chcemy stworzyć społeczność pozytywnie nastawionych ludzi, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i cieszyć się życiem. Jeśli przekonamy ich do dbania o czystość plaż, nastawienie to zacznie się rozszerzać i za kilka lat będziemy mogli bez trudu przejść bosą stopą wszystkie nasze plaże, czując pod nią jedynie czysty piasek. Dlatego gorąco zapraszam wszystkich plażowiczów – tych nadmorskich i tych śródlądowych – do włączenia się  w nasze działania. 

* * *

Barefoot Wine to kalifornijska marka wina. Słowo "Barefoot" oznacza "boso", a odcisk stopy widoczny na butelkach symbolizuje pozytywny styl życia, dobrą zabawę i realizowanie swoich pasji. Od 2013 roku marka organizuje akcje sprzątania polskich plaż: Barefoot  Projekt Czysta Plaża. Barefoot to wino nr 1 w USA. Marka zdobyła na całym świecie ponad 1800 nagród, co stawia ją jako najczęściej nagradzaną markę wina w USA i jedną z najczęściej nagradzanych na świecie. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.barefootwine.com

 

Stowarzyszenie Czysta Polska zawiązało się w grudniu 2012 roku. Zamierzone cele stowarzyszenia to podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska; w tym ochrona cennych przyrodniczo obszarów, prowadzenie edukacji ekologicznej; popularyzowanie idei ochrony środowiska naturalnego i ekologii; przeciwdziałanie nielegalnemu przemieszczaniu i składowaniu odpadów; realizacja przedsięwzięć związanych z gospodarką odpadami i ochroną powierzchni ziemi, wspieranie szeroko rozumianej inicjatywy społecznej obywateli. www.czystapolska.org.pl

 

Barefoot Projekt Czysta Plaża to polska edycja międzynarodowej akcji Barefoot Beach Rescue Project. Inicjatywa ta powstała w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych, solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. Do tej pory tysiące wolontariuszy włączyło się w oczyszczanie plaż z ton śmieci. Współorganizatorem projektu w Polsce jest Stowarzyszenie Czysta Polska.

 

Kontakt dla mediów:

Marek Kuleta

Biuro prasowe Barefoot Projekt Czysta Plaża

e-mail: m.kuleta@gardenofwords.pl

Tel. 533 339 050 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

komar_komar

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »