Rozrywka i wypoczynek » Święta

Posadź swoje drzewo

Już teraz przyłącz się do akcji organizowanej w ramach Święta Drzewa, oddaj pusty kartridż i posadź jedno z 5 tysięcy nowych drzew! Tegoroczna, dziewiąta edycja imprezy odbędzie się 10. października 2012 roku i, jak przewiduje organizator, udział w niej weźmie aż 40 tysięcy uczestników.

Święto Drzewa to ogólnopolski projekt organizowany od 2003 roku przez Klub Gaja. Jego głównym założeniem jest edukacja w zakresie zmian klimatycznych i ochrony środowiska. Dzięki akcji w tym roku w Polsce przybędzie kilka tysięcy nowych drzew. Wielkie sadzenie w październiku, ale już dzisiaj może się przyłączyć do niego każdy użytkownik drukarki.

Co zrobić, aby wesprzeć tegoroczne wydarzenie? Wystarczy oddać zużyty kartridż w ramach prowadzonej przez firmę Eco Service zbiórki pustych wkładów do drukarki. W wybranych sklepach w całej Polsce (Media Markt i Saturn) dostępne są bezpłatne koperty zwrotne Eco Service na puste wkłady atramentowe. Wystarczy włożyć kartridż do środka, a następnie - również za darmo - wysłać go pocztą. Puste tonery do drukarek laserowych można wrzucić do specjalnych pojemników ustawionych w sklepach. Każdy oddany w ramach akcji „Oddaj kartridż, posadź drzewo” pusty wkład do drukarki wspiera kupno sadzonek drzew, a oddane w ten sposób kartridże trafiają zamiast na wysypisko śmieci - do reprodukcji, dziki czemu mogą być ponownie wykorzystane.

Warto mieć na uwadze, że refabrykacja to spora oszczędność surowców. Jak przekonuje Marcin Adamski, prezes Eco Service – spółki wchodzącej w skład grupy Black Point, aktywnie wspierającej program sadzenia drzew: Przy produkcji tuszy i tonerów z użyciem refabrykowanych kartridży zużywa się nieporównywalnie mniej energii i surowców – np. stali czy aluminium - niż przy wytwarzaniu ich od podstaw! Refabrykacja, czyli ponowne  wykorzystanie w procesie produkcji wybranych podzespołów z recyklingu, ogranicza emisję CO nawet do 60% i oznacza mniejsze zużycie ropy naftowej - w przypadku kartridża laserowego nawet o 4 litry.

Święto Drzewa przygotowywane jest corocznie we współpracy z samorządami, instytucjami państwowymi, a także przedsiębiorstwami. Jak mówi Marcin Adamski, prezes Eco Service: -Współpracujemy w ramach tej akcji od 2007 roku, ponieważ chcemy angażować się w ochronę przyrody oraz promować zrównoważony i odpowiedzialny styl życia. W ramach akcji firma sfinansowała posadzenie 13 tysięcy drzew. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »