Dom » Budownictwo

Postarzane kostki brukowe – recepta na rustykalny ogród

Postarzane kostki brukowe – recepta na rustykalny ogród
Zobacz więcej zdjęć »
Styl rustykalny to obecnie jeden z najpopularniejszych stylów w architekturze ogrodowej. Gwarantuje on urokliwą przestrzeń, jednocześnie piękną i funkcjonalną, niczym z idyllicznego, sielskiego obrazka.

Choć ogród rustykalny kojarzy się ze wsią, możemy założyć go wszędzie, także w mieście. Ważne jest, by pasował do architektury budynków i najbliższego otoczenia. Dobrze komponuje się z nieruchomościami w stylu klasycznym, dworkowym oraz domami z bali lub krytymi strzechą.

Ogród rustykalny jest przede wszystkim naturalny. Jego projekt ma dawać wrażenie swobodnej kompozycji i lekkiego nieładu. Choć precyzyjnie zaplanowany, ma przypominać przestrzeń ukształtowaną jedynie przez naturę. Ogród w stylu rustykalnym ma niezwykły klimat – lekko tajemniczy i romantyczny. Znajdziemy tu prawdziwe bogactwo roślin – wijące się bluszcze, ozdobne trawy, liczne gatunki kolorowych kwiatów oraz swobodnie rosnące krzewy i drzewa. Możemy uprawiać w nim warzywa, owoce i zioła. Nie znajdziemy tu natomiast roślin egzotycznych, równych i minimalistycznych trawników czy precyzyjnie strzyżonych żywopłotów.

W stylu rustykalnym często pojawiają się funkcyjne dodatki i dekoracje, takie jak wiklinowe kosze, donice z gliny, ocynkowane konewki. Mała architektura w postaci ławeczek, stołów, altan czy pergoli wykonana z naturalnych materiałów, głównie z drewna. Należy też pamiętać o doborze adekwatnych okładzin nawierzchni.

- Odpowiedzią Superbruk na styl rustykalny jest linia produktowa „Stare miasto” – wskazuje Magdalena Węgrzynowska, Dyrektor Kreatywny firmy – Projektowaliśmy te kostki brukowe z myślą o osobach, które chcą stworzyć urokliwy, sielski ogród ze ścieżkami niczym z polnego kamienia. Nasze kostki podczas procesu produkcji zostały poddane obróbce postarzającej. Dzięki temu wyglądają, tak jakby były przez długie lata poddawane były wpływom sił natury, przez co idealnie wpasowują się rustykalny klimat.- dodaje Magdalena Węgrzynowska.

Uszlachetniania w postaci obróbki postarzającej są procesem precyzyjnie kontrolowanym. W jego rezultacie otrzymujemy kostki o delikatnie naruszonej powierzchni. Znajdziemy na nich rysy i ubytki na narożach czy krawędziach. Efekt ten jest zamierzony i bardzo naturalny, a kostki wyglądają niczym wiekowy kamień. W ten sposób powstała grupa produktowa będąca doskonałym dopełnieniem ogrodu w rustykalnym klimacie – Stare Miasto firmy Superbruk.

Na całą kolekcję Stare Miasto składa się pięć odrębnych produktów. Mozaik to zestaw sześciu drobnych, prostokątnych kostek brukowych w formatach od 7x9 do 12x9cm. Jest doskonałym połączeniem estetyki i funkcjonalności. Może być układany samodzielnie lub jako uzupełnienie większych elementów. Pikolo to niewielkie kostki w kształcie trapezu, dzięki czemu mogą być bazą do realizacji projektów zawierających obłe kształty, okręgi czy łuki. Cegła, o klasycznym prostokątnym kształcie w formacie 20x10cm. Arena to kwintesencja stylu rustykalnego. Składa się na nią zestaw kostek brukowych kształtem przypominających naturalne polne kamienie o zróżnicowanej wielkości. Elementem wykończeniowym, stylistycznie dopasowanym do całej linii jest Kostka krawężnikowa.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kacper1983

Komentarze (2)

  • avatar
    ~Greg 2018-03-31 06:30:13

    Dla mnie wzorem kostek postarzanych jest Kreta Buszremu. Pięć rodzajów trapezów daje nieograniczone możliwości. No i ta oryginalna kolorystyka :)

  • avatar
    ~Patrycja 2018-03-21 14:12:25

    A ja do tych kostek widzę już jakie dobrać krzewy i roślinki, żeby ogród wyglądał jak z bajki! Polecam roslinydoogrodu.pl, super wybór pięknych roślin!


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »