Dom » Wnętrza

Potęga technologii Jet Focus

Wentylator AM09 umożliwia chłodzenie i ogrzewanie całego pomieszczenia lub samego użytkownika.

Czujemy się komfortowo w różnych temperaturach. Nawet w pomieszczeniach z odpowiednią regulacją temperatury powietrza niektórym osobom może być zbyt gorąco lub za zimno. Wentylatory grzejące powinny wydmuchiwać powietrze do wszystkich części pomieszczenia, ale w rzeczywistości często trafia ono bezpośrednio pod sufit.

 

Inżynierowie firmy Dyson udoskonalili i zmodyfikowali kierunek przepływu powietrza w najnowszym modelu AM09. Nowy wentylator umożliwia ponadto szybkie przełączanie pomiędzy funkcją ogrzewania całego pomieszczenia a ogrzewaniem użytkownika zimą oraz funkcją chłodzenia latem.

           

Jak to działa?             

AM09 to najnowsze urządzenie stworzone przez firmę Dyson w technologii bezłopatkowej. Inspiracją był efekt Coandy, tj, zjawisko polegające na tym, że powietrze przepływające nad powierzchnią zmienia kierunek. AM09 jest jedynym produktem firmy Dyson, w którym zastosowano Technologię Dyson Jet Focus.

 

W przypadku ustawienia ogrzewania lub chłodzenia bezpośrednio na użytkownika powietrze wylatujące ze szczeliny przyspiesza przy wewnętrznej powierzchni obręczy o przekroju profilu lotniczego tworząc wąską strugę. Z kolei przy ogrzewaniu lub chłodzeniu całego pomieszczenia druga struga powietrza łączy się z pierwszą, zwiększając kąt i wytwarzając szeroki strumień powietrza o wysokiej prędkości.

 

Wentylator AM09 z Technologią Dyson Jet Focus jest o 75% cichszy niż AM05 dzięki udoskonaleniu kanałów przepływu powietrza i zastosowaniu nowego dyfuzora aerodynamicznego. Powietrze przepływa łatwiej, co pozwala zredukować niepotrzebne drgania.

 

James Dyson powiedział: „Wykorzystując efekt Coandy wentylator AM09 kieruje strumień powietrza bezpośrednio na użytkownika lub z dużą prędkością wydmuchuje powietrze na całe pomieszczenie. Zapewnia silny i jednostajny strumień powietrza usuwając skupiska zimna lub gorąca w pomieszczeniu”.

Nota dla Wydawcy:

 

Jak działa technologia Air Multiplier™?

Powietrze jest zasysane przez energooszczędny silnik bezszczotkowy, a następnie wydmuchiwane przez szczelinę przyspiesza przy powierzchni obręczy o przekroju profilu lotniczego, która dodatkowo zasysa powietrze z otoczenia i nadaje mu kierunek przepływu. Tworzy to jednolity, silny strumień o wysokiej prędkości.

 

Patenty: ponad 520 zarejestrowanych i zgłoszonych patentów dotyczących technologii zastosowanej w AM09.

Prototypy: w trakcie opracowywania nowej technologii stworzono 1086 prototypów urządzenia.

 

Koszt: Dyson zainwestował ponad 34,4 mln funtów szterlingów w rozwój wentylatorów Dyson Hot + Cool.

 

Materiały: we wszystkich wentylatorach firmy Dyson zastosowano kopolimer akrylonitrylo-butadieno-sterynowy (ABS). Z tego samego materiału wytwarza się tarcze policyjne. Urządzenia są niezwykle trwałe.

Certyfikat: wentylator AM09 uzyskał certyfikat Quiet Mark brytyjskiej organizacji działającej na rzecz ograniczenia poziomu hałasu Noise Abatement Society za zastosowanie w nim zaawansowanych rozwiązań akustycznych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KDreher

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


księgowość wawer
usługi księgowe warszawa wawer adresy oferty kontakt znajdź łatwo biuro rachunkowe w warszawie wawrze
kazimierscy.pl

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »