Technologie » Komputery

Potrzebujesz innowacji? Postaw na GPON

Potrzebujesz innowacji? Postaw na GPON
Zobacz więcej zdjęć »
FTTH coraz częściej gości w ofertach dostawców Internetu. Jednym z ekonomiczniejszych rozwiązań kierowanych do deweloperów i lokalnych dostawców Internetu są terminale GPON. Jednym z takich urządzeń jest GP8502P wyprodukowany przez Netis.

GPON, czyli Gigabitowa Pasywna Sieć Optyczna, to standard umożliwiający przesył danych w postaci wiązki fotonów za pośrednictwem światłowodów. Dzięki GPON, nie musimy martwić się o straty w komunikacji, a przesyłanie danych za pośrednictwem sieci lokalnej może trwać nawet drobne ułamki sekund. Przepustowość łącza w GP8502P jest asymetryczna – podczas ściągania danych, korzysta się z fal o długości 1490 nm i osiąga prędkość około 2,5 Gb/s, natomiast upload następuje za pomocą fali 1310 nm, przy prędkości 1,25 Gb/s. Dzięki takim osiągom, użytkownik nie musi obawiać się przerw w komunikacji, niewyraźnego obrazu czy głosu podczas internetowych konferencji czy powolnego przesyłania danych.

 

Terminal wyposażono dodatkowo w dwa łącza ethernetowe o możliwych do przestrajania prędkościach 10/100Mbit/s – do połączeń sieciowych za pomocą kabla - oraz złącze telefoniczne RJ11. Dodatkowo terminal posiada funkcję filtrowania numerów MAC, która zapewnia pełne bezpieczeństwo przesyłu danych wszystkimi portami.

 

Producent zadbał również o intuicyjną obsługę urządzenia, którym sterować można za pośrednictwem łatwej, webowej aplikacji. Z uwagi na delikatną konstrukcję GP8502P służy wyłącznie do zastosowań wewnątrz pomieszczeń.

Cena detaliczna urządzenia wynosi 370 zł.

 

 

Najważniejsze cechy urządzenia:

- prędkość: 2,5 Gb/s downstream i 1,25 Gb/s upstream

- porty: SC/APC GPON, RJ11, RJ45 LAN (2)

- zastosowanie: domy i biura

- odległość rozsyłu danych: 20 km

- kompatybilność z ITU-T G.984.2 klasa B+

- SIP i protokół H248

- zarządzanie przez aplikację webowąRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »