Technologie » Komputery

Powiało chłodem – podkładki pod laptopa marki BELKIN

Powiało chłodem – podkładki pod laptopa marki BELKIN
Zobacz więcej zdjęć »
Jeśli często korzystasz z laptopa nie siedząc przy biurku – rozważ zakup podkładki. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy na co dzień podróżują lub po prostu lubią leżeć z notebookiem na kanapie. Z szerokiej oferty podkładek marki Belkin prezentujemy dziś dwa najciekawsze modele.

Z komputera korzystamy na co dzień w pracy, ale coraz częściej także w czasie wolnym i to zwykle leżąc na kanapie lub łóżku. Wiele badań naukowych wskazuje na to, że trzymanie laptopa bezpośrednio na kolanach może być niekorzystne dla naszego zdrowia. Wszystko za sprawą wysokiej temperatury sprzętu, który nagrzewa się w trakcie użytkowania. Coraz częściej mówi się także o szkodliwym wpływie sieci Wi-Fi, gdy trzymamy laptop blisko ciała. Szczególnie ostrożni powinni być mężczyźni, gdyż wiele badań wskazuje, że trzymanie notebooka na kolanach negatywnie wpływa na ich płodność.

Wysoka temperatura sprzętu IT nie pozostaje także bez wpływu na jego działanie. Laptop działa wolniej, a  w dłuższej perspektywie czasu, skraca się jego żywotność. Obecnie producenci starają się zmniejszyć rozmiar urządzeń jednocześnie zwiększając ich parametry, co oznacza w  rezultacie, że oferowany sprzęt coraz szybciej się nagrzewa. By się przed tym chronić, warto wybrać podstawkę pod laptopa, która dodatkowo schłodzi nasz komputer, szczególnie, że zbliża się cieplejsza część roku.

CoolSpot Anywhere marki BELKIN  to podkładka, która zapewnia wysoki komfort pracy na laptopie, obniża jego temperaturę i sprawia, że urządzenie pracuje na pełnych obrotach. Podkładka sprawdza się położona na wszystkich powierzchniach – nie tylko naszych kolanach. Została zaprojektowana w taki sposób, że pobiera powietrze nie tylko od spodu, ale także z boku obudowy – nie trzeba się więc obawiać, że dopływ powietrza zostanie zablokowany, gdy położymy ją na przykład na miękkiej poduszce. W projekcie podkładki wykorzystano specjalny opatentowany system AirFlow, który zapewnia stały dopływ chłodnego powietrza i sprawia, że wentylator chodzi bardzo cicho, nie zakłócając dźwięku odtwarzanej muzyki, filmu czy gry. Urządzenie jest zasilane za pomocą wtyczki USB, którą podłącza się do komputera.

 

Projektanci urządzenia dołożyli wszelkich starań, by zapewnić stabilność i jak największy komfort pracy na laptopie znajdującym się na podkładce. Jej kąt nachylenia sprawia, że bardzo wygodnie pisze się na klawiaturze, a zabezpieczająca krawędź nie pozwoli na zsunięcie się urządzenia.  Podkładka występuje także w wersji CoolSpot Cusion. W tym modelu spód podkładki został dodatkowo wyłożony wyściółką z pianki, dzięki której trzyma się ją bardzo wygodnie na kolanach. Jest miękka i lekka jak poduszka, ale w odróżnieniu od niej bardzo stabilna i zapobiega zsunięciu się laptopa.

Obie podkładki dostępne są w sprzedaży w Polsce. Przeznaczone są do wszystkich rodzajów laptopów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Belkin.com
http://www.belkin.com/pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »