Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Powiększanie piersi – zrób to dobrze i bezpiecznie!

Powiększanie piersi – zrób to dobrze i bezpiecznie!
Zobacz więcej zdjęć »
Pełne i kształtne piersi to pragnienie wielu kobiet. Dla pań biust stanowi bowiem atrybut kobiecości, a jego wygląd ma duże znaczenie i wpływ na samoocenę oraz pewność siebie.

Może być powodem do dumy lub przeciwnie – przyczyną kompleksów. Szansą na skorygowanie jego wyglądu jest operacja powiększania biustu. W jaki sposób bezpiecznie wykonać ten zabieg? Odpowiada dr Joanna Wiśniewska-Goryń, specjalista chirurgii plastycznej w Centrum Medycznym Damiana.

Chirurgia plastyczna  staje się z roku na rok coraz bardziej popularna i łatwiej dostępna. Do najczęściej wykonywanych zabiegów (ze względu na liczne kompleksy płci pięknej dotyczące rozmiaru biustu) należą operacje chirurgicznej  korekcji  piersi. Dzięki nim, wiele kobiet ma szansę skorygować swój wygląd i wzmocnić tym samym samoocenę. W zależności od tego, co nam przeszkadza możemy dokonać korekty kształtu piersi, a także ich wielkości. Najwięcej zabiegów, bo aż 60 % związanych jest ze zmianą rozmiaru na większy. Najczęściej decydują się na nie szczupłe kobiety, które chciałyby mieć większy biust, proporcjonalny do sylwetki (lekarze rekomendują powiększanie do rozmiaru C, maksymalnie D) lub pacjentki, które w wyniku ciąż i karmienia utraciły kształtny biust i pragną powrotu do stanu sprzed ciąży.

Powiększanie piersi – z jakich metod możemy skorzystać?

·        Implanty piersi – najczęściej stosowaną metodą  jest zastosowanie implantów (sylikonowych wkładek) o anatomicznym kształcie „kropli wody” lub okrągłe. Ich wprowadzenie najczęściej następuje poprzez małe cięcie – długości około 4 cm w fałdzie podpiersiowym. Rzadziej wykonuje się cięcia wokół otoczki  lub pachowe. Następnie implant umieszcza się  pod mięśniem piersiowym  większym lub pod gruczołem w zależności od tego, jak wyjściowo wyglądają piersi. Czy musimy je tylko powiększyć czy nadać im lepszy, bardziej atrakcyjny wygląd. 

·        Przeszczep tkanki tłuszczowej  (lipomodeling) – jest to alternatywna metoda, w której do powiększania biustu używa się własnej tkanki tłuszczowej, pobieranej np. z okolicy brzucha. To propozycja dla wszystkich pacjentek, które chcą powiększyć piersi, ale jednocześnie obawiają się operacji wszczepienia implantów (po pewnym czasie przeszczepiona tkanka staje się naturalną tkanką piersi).  Jednak w tym przypadku  w celu osiągnięcia optymalnego efektu, zabieg musi być przeprowadzony kilkukrotnie. Tym sposobem piersi możemy powiększyć o 1-2 rozmiary. Metoda ta jest bardzo dobra do korekcji kształtu piersi, uzupełniania ubytków objętości , odświeżenia skóry piersi a nie do dużego powiększania biustu.

·        Podniesienie piersi – to możliwość dla kobiet, które nie chcą powiększać biustu, a jedynie poprawić jego formę i jędrność. Dzięki zabiegowi możliwe jest przywrócenie piersiom młodzieńczego wyglądu i uniesienie ich do góry (w tym celu odpowiednio nadaje się kształt istniejącej tkance tłuszczowej i gruczołowej). Podczas operacji możliwe jest także usunięcie nadmiaru skóry i przemieszczenie brodawki i otoczki w górę. Może się zdarzyć, że do wymodelowania biustu brakuje odpowiedniej ilości naturalnych tkanek – wtedy konieczne staje się ich uzupełnienie w postaci implantów.

Metod powiększania piersi jest kilka, a wybór odpowiedniej zależy zarówno od preferencji  kobiety, jak i pożądanego efektu. O wszystkim powinien jednak wspólnie z pacjentką zadecydować lekarz, który dzięki wiedzy i doświadczeniu będzie mógł wybrać i polecić najlepsze w danym przypadku rozwiązanie.

Przygotowanie kluczem do sukcesu?

Do zabiegu powiększania piersi trzeba się przede wszystkim odpowiednio przygotować. Przed operacją konieczna jest konsultacja z chirurgiem plastykiem, podczas której lekarz będzie miał szansę ocenić stan zdrowia pacjentki oraz przeprowadzić dokładny i niezbędny wywiad  – lekarz musi wiedzieć czy pacjentka leczy się na jakąś przewlekłą chorobę, czy miała wykonywaną operację, rodziła. Pierwsza wizyta trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut. To także moment, kiedy specjalista powinien dokonać dokładnych i szczegółowych pomiarów klatki piersiowej oraz wspólnie z pacjentką wybrać rozmiar implantów. Te precyzyjne ustalenia są niezbędne do tego, by jak najlepiej sprostać oczekiwaniom kobiety, tak aby po operacji była zadowolona z efektu. Nim jednak dojdzie do operacji konieczne jest także sprawdzenie stanu zdrowia – w tym celu wykonuje się badanie USG lub mammografię (wynik USG nie powinien być straszy niż 3 miesiące, a mammografia rok). Ponadto, należy także wykluczyć inne poważne choroby internistyczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby autoimmunologiczne (twardzina układowa, łuszczyca), czy czynne nowotwory. 

Dobry chirurg potrafi powiedzieć „NIE”?

Odpowiednie powiększenie lub pomniejszenie piersi to sposób, by przywrócić sylwetce odpowiednie proporcje. Dzięki temu pacjentka ma szansę poczuć się pięknie i kobieco.

Ostatnio powiększałam pacjentce piersi. Kiedy zdjęłyśmy bandaże i zobaczyła wyniosłość na klatce piersiowej popłakała się ze szczęścia. Kobieta, która od wielu lat marzyła, żeby mieć piękny biust. Należy jednak uważać, by nie wpaść w pułapkę ciągłego poprawiania urody. Nierzadko zdarza się, ze kobiety po wykonaniu pierwszego zabiegu nadal są niezadowolone ze swojego wyglądu i decydują się na kolejne korekty, które wciąż nie są dla nich satysfakcjonujące. W takich przypadkach kluczowe jest trafienie do takiego chirurga plastyka, który powie: „STOP, ja pani nie zoperuję”. Często bowiem jest to problem natury psychologicznej i kompleks zakorzeniony jeszcze w dzieciństwie. Nim więc wykonamy klientce kolejną z rzędu operację, warto z nią porozmawiać i ustalić prawdziwą przyczynę ciągłego braku akceptacji samej siebie” – komentuje dr Joanna Wiśniewska-Goryń, specjalista chirurgii plastycznej w Centrum Medycznym Damiana.

Ponadto, planując poddanie się zabiegowi z zakresu chirurgii plastycznej pamiętajmy o bezpieczeństwie. Bardzo ważny jest wybór kompetentnego specjalisty, w miejscu z odpowiednim zapleczem medycznym, który zapewni kompleksową opiekę począwszy od przygotowania nas do zabiegu, przez konsultację i wykonanie odpowiednich badań, aż po monitorowanie efektu końcowego. Tylko w ten sposób będziemy mogły czuć się pewnie i komfortowo, a szansa, że uzyskany rezultat spełni nasze oczekiwania zdecydowanie się zwiększy.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Milena 2018-08-23 22:07:39

    Moja znajoma po prostu poszła na zabieg - do doktor Żukowskiej z Łodzi. Piersi 3 rozmiary większe, ładny kształt. Szybko się zagoiło. Teraz medycyna jest mega rozwinięta a do tego jak się wybierze dobrego specjalistę to cuda można zdziałać


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »