Firma » Biura

Powiew wiosny w biurze – inspirujące nowości

Powiew wiosny w biurze – inspirujące nowości
Zobacz więcej zdjęć »
Wiosna to czas, w którym z nową energią wprowadzamy zmiany. Najłatwiej zacząć od reorganizacji otaczającej nas przestrzeni. Znaczną część dnia spędzamy w pracy, dlatego w pierwszej kolejności warto zadbać o estetykę biura.

Organizacja przestrzeni w miejscu pracy to spore wyzwanie, ponieważ urządzając biuro należy zadbać nie tylko o jego estetykę, ale również o funkcjonalność. Design powinien oddawać charakter firmy i być jej swoistą wizytówką. Dobrze zaplanowane, ergonomiczne biuro to klucz do sukcesu. Producenci mebli biurowych trzymają rękę na pulsie, wprowadzają udoskonalenia i nowe rozwiązania, które poprawiają jakość i komfort pracy w biurze. Jakie wiosenne nowości pojawiły się w propozycjach do przestrzeni biurowych i publicznych?

Po pierwsze - funkcjonalność

Praktyczne meble biurowe to takie, które mają wiele zastosowań w różnych sytuacjach. Przemyślany i funkcjonalny design krzesła Lumi, obrotowa, drewniana oraz stalowa podstawa, pozwala na zastosowanie go w różnych stylach, zarówno w tych industrialnych, jak i bardziej lub mniej oficjalnych. Lumi dobrze sprawdzi się w sali konferencyjnej, a także jako fotel menadżerski. Kolejną funkcjonalną perełką jest kolekcja Booi autorstwa Macieje Karpiaka. Fotel Booi to połączenie klasyki drewnianego kubełka i awangardowego kształtu. Marka Bejot poszukuje rozwiązań, które pomogą stworzyć biuro idealne, dlatego fotele dostępne są na kilku rodzajach baz, a dodatkowo, także w dwóch wersjach tapicerowania. Funkcjonalność to także mobilność, której doskonałym przykładem są panele Gren. Ten system akustyczny w kształcie liści sprzyja tworzeniu cichych i odseparowanych miejsc pracy czy spotkań. Wszystkie nowości od Bejot zostały zaprezentowane przez markę podczas tegorocznych targów Arena Design.

Klasyczne formy na nowo

Klasyczne rozwiązania ciągle pozostają w trendach. Projektanci decydują się jednak na delikatne odświeżenie ponadczasowych wzorów, dodając do nich nutę współczesności. Idealnym przykładem świeżego spojrzenia na klasyczne krzesło szkolne jest kolekcja New School od marki MDD. Wielość konfiguracji tego modelu pozwala na różne zastosowania, według aktualnej potrzeby użytkownika. Ta z pozoru prosta i banalna konstrukcja może zachwycić. Dodanie do klasycznego modelu zagłówka, kółek, podłokietnika powala na wykorzystanie modelu New School w różnych typach przestrzeni.

Ponadczasową klasyką są również geometryczne formy. Prosta linia, nieskomplikowane figury oraz proste kąty łączenia za każdym razem mogą stworzyć nową jakość. Przykładem takich klasycznych form, ale w nowej odsłonie, są kolekcje Muse od marki Noti oraz Agora od MDD. Dodatkowo, obie kolekcje składają się z wielu modułów, które można ze sobą funkcjonalnie łączyć.

Minimalizm wciąż w trendach

Oszczędne formy wciąż cieszą się popularnością. Szlachetne i uniwersalne, stanowią idealną propozycję dla przestrzeni publicznych i firm. Wśród wiosennych nowości, warto zwrócić uwagę na rodzinę mebli Grace - projekt Krystiana Kowalskiego, zrealizowany dla Fabryki Mebli biurowych MDD. W skład kolekcji wchodzą sofa, fotel i dwa stoliki, zaprojektowane z myślą o przestrzeniach wspólnych. Producent oferuje różne warianty wykończenia - Grace pasuje więc do wnętrz w każdym stylu. W minimalistyczną stylistykę wpisuje się także kolekcja mebli Gap marki Noti, wyróżniająca się przytulną formą zachęcająca do wypoczynku. Przerwa między siedziskiem a podstawą, dodaje lekkości i wdzięku, tworząc połączenie utrzymane w duchu nowoczesnej elegancji.

Między estetyką a funkcjonalnością

Przestrzenie biurowe to nie tylko miejsca pracy, ale także spotkań z klientami. By zwiększyć komfort osób odwiedzających firmę, warto postawić na meble z funkcją elektryfikacji. To funkcjonalne rozwiązanie zdecydowała się wprowadzić marka Profim. Propozycje soft seatingowe wyposażone w mediaport z gniazdkiem elektrycznym oraz wejścia USB są dostępne w kolekcjach SoftBox, UpDown, Vancouver Lite, Vancouver Oto oraz Wall In. Wykorzystano w nich rozsuwaną manualnie maskownicę, dzięki czemu możemy zasłonić elementy elektryfikacji, aby nie zaburzać estetyki przestrzeni.
Więcej biurowych inspiracji na:                http://www.everspace.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »