Rozrywka i wypoczynek » Sport

Powrót do aktywności po wakacjach

Powrót do aktywności po wakacjach
Zobacz więcej zdjęć »
Wakacje 2021 oficjalnie dobiegły końca. Wraz z nimi czas powoli odejść od błogiego leniuchowania i coweekendowych grilli, które powinny zastąpić treningi oraz zdrowe odżywianie. Aktualnie w GO Sport dostępna jest nowa kolekcja marki Demix, która z dodatkową motywacją pozwoli wrócić do sportu!

Lato to czas, kiedy ciężej jest się trzymać noworocznych postanowień. Trudniej dbać o dietę i regularne treningi, które zaburzają urlopy czy mniej lub bardziej spontaniczne spotkania z przyjaciółmi. I nie ma w tym nic złego. Bo w życiu liczy się balans, a lato rządzi się swoimi prawami i nawet jeśli wcześniej przez kilka miesięcy budowało się formę właśnie na ten czas, nie warto, chociażby podczas urlopu odmawiać sobie lokalnych przysmaków.

 

No dobrze, ale co, gdy wakacje już minęły i mimo wszystko pojawiają się pewne wyrzuty sumienia, które należałoby odgonić powrotem do zdrowych przyzwyczajeń? Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną, to kluczowy jest tutaj czas, który powinno dać się swojemu ciału, by na nowo przywykło do treningów. Bez względu na poziom motywacji i sił, którymi wydaje nam się, że dysponujemy pierwszy trening po przerwie nie może być zbyt intensywny. Do sportu powinno wracać się stopniowo, tak, by uniknąć kontuzji. To samo dotyczy osób, które z końcem wakacji postanowiły rozpocząć swoją przygodę ze sportem – one również powinny zacząć od łagodnych treningów, dzięki którym nie tylko zmniejszą ryzyko urazów, ale też uchronią się przed utratą motywacji, jaką mogłoby spowodować duże zmęczenie wywołane zbyt intensywnym treningiem.

 

Skoro wiemy, by zaczynać powoli i nie rwać się z motyką na słońce, warto też przemyśleć czego podjąć się na starcie. Najlepszy na początek będzie trening FBW, czyli Full Body Workout, który zarówno pobudzi wszystkie uśpione latem mięśnie, jak i zaktywizuje te nigdy niewprawione w ruch. Należy jednak pamiętać, że chcąc jak najdłużej trzymać się treningowych postanowień, należy wybrać taką aktywność, która sprawia najwięcej przyjemności. Nie wiesz jeszcze, co to jest? Próbuj, testuj, mieszaj, aż znajdziesz dyscyplinę, która zapewni Ci zarówno upragnione efekty fizyczne, jak i dobre samopoczucie.

 

Nie zapomnij też o właściwym wyposażeniu, które ma duże znaczenie dla komfortu wykonywanych ćwiczeń. Do biegania, zajęć fitness czy treningów siłowych idealnie nadadzą się produkty marki Demix. Nowa kolekcja tego brandu dostępna jest w sklepach stacjonarnych GO Sport oraz na www.go-sport.pl. Wchodzące w jej skład ubrania i buty to stylowe projekty, które wyróżniają się ponadto wysoką jakością wykonania. Bo kolekcje Demix opracowuje złożony z międzynarodowych sportowców, projektantów i profesjonalistów zespół, a efektem jego prac są innowacyjne sportowe produkty, w dodatku oferowane w przystępnych cenach tak, by wszyscy miłośnicy sportu, zarówno ci bardziej, jak i mniej zaawansowani, mieli dostęp do właściwego sprzętu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GO Sport
http://go-sport.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »