Kultura, sztuka » Kultura

Poznaj program 10. edycji Brave Festival

Poznaj program 10. edycji Brave Festival
Zobacz więcej zdjęć »
14 dni silnych emocji. Tydzień dla wielbicieli ambitnego kina oraz tydzień z kilkunastoma artystami z całego świata. Temat „Święte ciało” i kultura Indii w soczewce - tak rysuje się tegoroczny Brave Festival. Sprzedaż biletów rusza 19 maja.

 Tematem 10. Brave Festival będzie „Święte ciało”. Hasło jest jednocześnie ironiczne i zakorzenione głęboko w duchowości. - Żyjemy w czasach kultu ciała, poświęcamy mu bardzo dużo uwagi. A przecież ciało nieustannie się zmienia - mówi Grzegorz Bral, dyrektor i pomysłodawca Brave Festival. Temat tegorocznego festiwalu ma także skłaniać do refleksji. - Przecież istnieje też ciało ukryte pod tą konsumpcyjną powierzchnią, ciało, które prowadzi do sensownego życia. Ten inny punkt widzenia pokażemy w czasie tegorocznego festiwalu – dodaje Grzegorz Bral.

Na początek mocno filmowe otwarcie. 4. lipca pokaz niemego filmu „Światło Azji” zainauguruje Przegląd Filmowy Brave Festival. Seansowi będzie towarzyszyła muzyka grana na żywo przez indyjski zespół Divana Ensemble. Przez 7 dni Przeglądu będzie można obejrzeć 28 filmów w ramach 3 cykli tematycznych: Brave Focus, Brave Contexts, Brave People Doc. Co zobaczymy? Produkcje doceniane na najważniejszych światowych festiwalach filmowych, jak np. Berlinale czy Sundance, ale także filmy mało znane szerszej publiczności.

11. lipca rozpoczną się spektakle i koncerty  na żywo. Zobaczymy artystów, wielu spośród których nigdy wcześniej nie występowało w Polsce, a nawet w Europie. Nie zabraknie postaci kontrowersyjnych, jak np. wybitny choreograf Koffi Kôkô, który jednocześnie jest kapłanem Voodoo. Wśród artystów współczesnych, dla których ciało jest najważniejszym środkiem wyrazu, znajdzie się także Melanie Lomoff, tancerka baletu klasycznego uhonorowana Grand Prix na Paris International Dance Competition oraz Ziya Azazi, turecki artysta wykonujący wirujący taniec derwiszy we własnej interpretacji. To jego występ rozpocznie performatywną część Brave Festival. W programie festiwalu znajdą się także artyści reprezentujący kulturę tradycyjną, m.in. Rama Vaidyanathan - mistrzyni klasycznego tańca hinduskiego, czy  artyści z Kerali prezentujący  Sarpham Thullal. Ta starożytna indyjska tradycja wykonywana jest ku czci bóstw węży i ma zapewnić pomyślność jej uczestnikom. Spektakularny rytuał razem z przygotowaniami otwartymi dla publiczności potrwa ponad 5 godzin.

- Wraz z jubileuszem odświeżamy formułę festiwalu. Po raz pierwszy będzie można zobaczyć artystyczne konfrontacje, w czasie których artyści z różnych kultur zaimprowizują wspólny występ – dodaje Grzegorz Bral.

To nie koniec nowości. W czerwcu Artystyczne Nadodrze we współpracy z Brave Festival szykuje wiele wydarzeń otwartych dla mieszkańców Wrocławia. To m.in. gra miejska czy plenerowe pokazy filmów.

To już 10. Brave Festival. Poprzednie edycje zgromadziły 920 artystów pochodzących z 50 krajów. Łącznie odbyło się blisko 650 wydarzeń – spektakli, koncertów, warsztatów, paneli dyskusyjnych. W festiwalu uczestniczyło ponad 700 wolontariuszy i tysiące ludzi zainteresowanych sztuką poszerzającą horyzonty. Wrocławski festiwal przez dekadę objął swoim zasięgiem 15 miast Polski.

Brave Festival 2014 odbędzie się w dniach 4-17 lipca 2014 r. we Wrocławiu. Bilety będą dostępne  w sprzedaży od 19 maja.

www.2014.bravefestival.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »