Firma » Bankowość

Pożyczka termomodernizacyjna – nowa oferta Alior Banku i BGK dla firm

Pożyczka termomodernizacyjna – nowa oferta Alior Banku i BGK dla firm
Zobacz więcej zdjęć »
25 stycznia br. Alior Bank podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę w zakresie udzielania pożyczek termomodernizacyjnych w ramach projektu Jeremie 2 z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

O dofinansowanie projektu w formie pożyczki termomodernizacyjnej mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego oraz spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego, które poszukują środków na modernizację energetyczną wielorodzinnych budynków mieszkalnych lub budynków użyteczności publicznej wraz z wymianą wyposażenia tych obiektów na energooszczędne.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W ramach oferty klienci z województwa łódzkiego będą mogli otrzymać do 3 mln zł pożyczki  termomodernizacyjnej z Jeremie 2 na okres nawet 180 miesięcy. Możliwa jest również karencja w spłacie kapitału pożyczki - do 18 miesięcy.

- Dzięki podpisanej umowie Alior Bank jest pierwszym bankiem, który pełni rolę pośrednika finansowego w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych Perspektywy 2014-2020. Do wykorzystania jest 50 mln zł. Cieszymy się, że będziemy mogli wesprzeć firmy w realizacji przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Centrum Obsługi Przedsiębiorcy i Urzędem Marszałkowskim projekt będzie sukcesem - mówi Michał Chyczewski, wiceprezes zarządu, p.o. prezesa Alior Banku.

Od kilku lat Alior Bank aktywnie uczestniczy w programach rządowych wspierających rozwój MŚP. Dzięki gwarancjom de minimis udzielanym przez BGK, od 2013 r. Alior Bank przyznał prawie 35 tys. kredytów o łącznej wartości ponad 11 mld zł. Coraz większy udział w finansowaniu tych programów mają środki unijne, m.in. gwarancje COSME czy Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, w ramach którego Alior Bank oferuje kredyty na innowacje technologiczne oraz gwarancje portfelowe dla klientów biznesowych.

Alior Bank wykorzystuje również szeroką paletę programów pomocowych i gwarancyjnych ze środków publicznych i Unii Europejskiej w celu zapewnienia firmom kompleksowego wsparcia w zakresie zbadania dostępności programów unijnych, poznania warunków otrzymania dotacji, jej pozyskania oraz skutecznego i bezpiecznego rozliczenia przed instytucją wdrażającą. W oferowanym przez instytucję Pakiecie Europejskim przedsiębiorcy mogą znaleźć m.in. promesy kredytowe, finansowanie pomostowe czy finansowanie wkładu własnego inwestycji realizowanej z udziałem dotacji.

Ponadto Alior Bank jest jedyną w Polsce instytucją, która podpisała umowę z BGK w zakresie finansowania dostępu do szybkiego Internetu, mogąc zaoferować klientom z branży telekomunikacyjnej tzw. pożyczkę szerokopasmową, czyli finansowanie inwestycyjne dla rozwoju sieci światłowodowych. Kredyty w kwocie od 20 tys. do 10 mln złotych udzielane są na okres maksymalnie 15 lat. Wkrótce oferta pożyczek szerokopasmowych zostanie rozszerzona o finansowanie płynnościowe dla firm telekomunikacyjnych z sektora MŚP.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UPR
http://ketchum.com/warsaw

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »