Technologie » Internet

Pozyskiwanie linków do strony

Zdobywanie linków to obszerne zagadnienie, na temat którego prawie każdy specjalista SEO ma własną opinię. SEO-owcy nie zgadzają się co do tego, które metody zdobywania linków dają najlepsze konsekwencje.

Kwestia ta prawdopodobnie nigdy nie ulegnie zmianie, bo skrypty wyszukiwarek niemal codziennie ulegają zmianom.

Jest jednak pewna kwestia, którą popiera prawie każdy doświadczony specjalista SEO. Jeżeli myślisz przyszłościowo o swojej witrynie, musisz zadbać o prawidłowe zdywersyfikowanie prowadzących do niej odnośników. Oznacza to, iż nie jest zalecane ograniczać się tylko do linków z katalogów, czy też tylko do wymiany linków. Taki sposób linkowania jest najprostszy do odkrycia i nie wróży dobrze na przyszłość.

Na początek pozyskaj jakościowe linki prowadzącę do strony głównej Twojej strony. Musisz zainwestować w płatne katalogi SEO, które swoją działalnością zdążyły wyrobić już swoją korzystną opinię w Google. Warto także rozglądnąć się za sposobnością wymiany linków z wartościowym serwisem związanym tematem z naszą działalnością. Czasem warto także skusić się o wykupienie linka na stronie z wysokim rankigiem PageRank.

Następnym świetnym źródłem linków są znane każdemu precle, czyli katalogi z artykułami. W tej branży królują głównie blogi na silniku Wordpress. Jeśli jednak pragniesz wypracować sobie korzystną dywersyfikację linków, zastanów się też nad skorzystaniem z ofert stron, oferujących linki tekstowe na autorskich stronach tematycznych. W połączeniu z prywatną bazą precli daje to świetne źródło linków otoczonych tekstem.

Po ostatnich zmianach w algorytmie Google, coraz wyraźniejszą skutecznością cieszą się linki z for internetowych powiązanych działalnością z pozycjonowaną stroną. Aby zdobyć linki z rzetelnych for, należy w ustawieniach profilu zrobić właściwą stopkę postów odnośnikiem w treści i sukcesywnie wtrącać się do kilku tematów na łamach forum. Pamiętaj, żebyposty nie przypominały spamu! Muszą to być trafne odpowiedzi, bądź też zapytania, które pomogą zdobyć Ci zaufanie w oczach administratorów oraz forumowiczów.

Inne, wartościowe sposoby na oryginalne linki to wartościowe komentarze na blogach tematycznych, linki w profilach użytkownika na popularnych stronach, a także na stronach typu Wiki. Nie należy też zapominać o stronach społecznościowych, które przez ogół uznawane są za najbardziej przyszłościowe dla SEO. Możliwości jest z pewnością dużo więcej, wystarczy jedynie trochę pomyśleć i posurfować w internecie ;)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

seoborg

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »