Firma » Praca

Praca w handlu - wady i zalety

Zawód handlowca znany jest od wieków, mimo to niezmiennie cieszy się ogromną popularnością.
I pomimo faktu, że przez ten cały czas ewoluował i zmieniał się, dostosowując do potrzeb rynku, jedno jest pewne i niezmienne, handlowiec to wciąż "stanowisko" potrzebne i, jakby nie było prestiżowe, bo handlowcem nie każdy być może.

Jak wygląda praca handlowca? Praca w terenie czy „stacjonarnie", w jednym miejscu?


Jeszcze kilkanaście lat temu handlowcy kojarzyli się przede wszystkim z Panią X ze sklepu obok, czy Panem Y z kiosku. Dziś, oczywiście, handlowców w takim tego słowa znaczeniu nie brakuje również i widoczni są nie tylko w osiedlowych sklepikach, dyskontach, ale również w sklepach na głównych ulicach miast czy centrach handlowych.


Jednak, wraz ze zmieniającymi się trendami, światopoglądem i kształtowaniem się nowego ładu politycznego w Polsce, pojawiło się pojęcie przedstawiciela handlowego, czyli osoby, która poprzez pracę w terenie, bezpośrednio u klienta, sprzedaje produkty lub usługi swojej firmy, bądź też spotyka się, rozmawia, negocjuje z klientami, lub swoją pracę wykonuje w biurze firmy.

Kto, zatem, może zostać handlowcem?


Jedno jest pewne- nie każdy. Praca handlowca jest zawodem wymagającym specjalnych predyspozycji. Handlowiec to osoba przede wszystkim inteligentna, otwarta, łatwo nawiązująca kontakty z innymi osobami, a zarazem empatyczna, znająca techniki negocjacji (lub posiadająca po prostu zdolności negocjacyjne), umiejąca słuchać i zadawać pytania. Ponadto to osoba kulturalna, o miłej aparycji i wysokiej kulturze osobistej.

Zobacz również oferty z działu: praca handlowiec

To ktoś, kto jest dobrze zorganizowany, samodzielny, komunikatywny i operatywny, z wysoką samodyscypliną, samokontrolą i motywacją.


Poza cechami charakteru pożądanymi umiejętnościami również są: znajomość branży/ firmy (produktów i usług), wykształcenie, znajomość języków obcych oraz prawo jazdy (jeżeli ma to być praca w terenie).

Spełnienie/ posiadanie powyższych cech gwarantuje sukces i satysfakcję w branży handlowej.

A czy Ty już wiesz, czy praca handlowca jest dla Ciebie?Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »