Firma » Biznes

Pracodawca szyty na miarę

Pracodawca szyty na miarę
Zobacz więcej zdjęć »
Polityk personalna w wielu przedsiębiorstwach wymagała dostosowania się do aktualnych trendów na rynku pracy.

Czasy, kiedy wymagać mogli tylko pracodawcy dawno minęły. Pracownicy ceniący swoją wiedzę oraz doświadczenie oczekują wsparcia firm i możliwości rozwoju. Balans między firmą, a współpracownikami jest bardzo ważny i pozytywnie wpływa na budowanie silnej marki.

Rzetelne firmy oraz klarowne zasady ich działania maja bezpośredni wpływ na zewnętrzne postrzeganie firmy nie tylko przez potencjalnych kandydatów ale również partnerów biznesowych.
Nie ulega wątpliwości, że przekłada się to również na konkurencyjność firmy.

Dobry pracodawca wg. Grzegorza Szulika, prezesa firmy Provema sp. z o.o. to podmiot, który dba o wiele aspektów jednocześnie. Nie da się jednoznacznie określić, która cecha jest najważniejsza ale jedną z kluczowych na pewno jest atmosfera w pracy. Nie można komuś kazać się "dobrze" zachowywać ale wskazać kierunek i dać przykład owszem. Kiedy pracownicy wiedzą, gdzie mogą pytać i szukać wsparcia a do tego zostają odpowiednio docenieni to tak naprawdę są to solidne fundamenty dobrej atmosfery. Istotne jest również indywidualne podejście do każdej z osób. Pracownicy są różni. Każdego motywuje coś innego. Takie podejście pozwala poczuć się ważnym. Dodatkowo możemy na bieżąco realnie ocenić walory naszego zespołu i dostosować narzędzia motywacyjne oraz wskazać kandydatów do piastowania np. innego stanowiska. Musimy pamiętać, że dla wielu osób możliwość rozwoju jest bardzo ważna. Nie należy ograniczać się do zapewniania ewentualnych szkoleń czy wyznaczania zadania. Rozwój jest pojęciem o szerszym ujęciu i w takim trzeba podchodzić do naszego zespołu bo często jako praktycy biznesu widzimy w ludziach więcej i wiemy w jakim zakresie powinniśmy ich wspierać.

Każdego roku kapituły konkursowe wyłaniają laureatów wdrażających oraz promujących najciekawsze rozwiązania z zakresu polityki personalnej stawiając między innymi na własne doświadczenie oraz wdrażania zasad odpowiedzialnego biznesu. W tym roku kapituła Forum odpowiedzialnego Biznesu doceniła działania firmy Provema Sp. z o.o. w kontekście realizowanych projektów z obszaru HR-u działań ekologicznych, prowadzenie kampanii informacyjnych, zwracanie uwagi na zrównoważony rozwój, wspieranie prospołecznych działań w przedsiębiorstwie tym samym przyznając tytuł laureata Dobry Pracodawca 2020.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Monika Krukowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »