Dom » Wnętrza

Praktyczny poradnik wyboru sofy idealnej

Praktyczny poradnik wyboru sofy idealnej
Zobacz więcej zdjęć »
Piękna, wygodna, duża, funkcjonalna – czy tak wygląda sofa idealna? To pytanie powinien zadać sobie każdy, kto stoi przed zakupem mebli tapicerowanych do swojego salonu. Korzystając z porad Black Red White, będzie Ci łatwiej podjąć tę ważną decyzję.

Dom to nie tylko budynek. To słowo, za którym kryje się wiele emocji. Większości kojarzy się z wyjątkową strefą bezpieczeństwa, miejscem do którego się wraca, w którym się odpoczywa i spędza czas z najbliższymi. To nasz kawałek miejsca na ziemi, który sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, dlatego tak ważne jest, aby urządzić go w zgodzie z naszym stylem życia, charakterem oraz potrzebami.

Dom to w świadomości Polaków miejsce, do którego chętnie wracamy. To przestrzeń, w której czujemy się sobą i możemy odpocząć po trudach dnia. Dom to „kulisy”, podczas gdy pozostałe sfery, w tym zawodowa, są miejscami publicznymi i scenami, na których odgrywamy różne role –komentuje dr Marta Skowrońska z Instytutu Socjologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Bez wątpienia ważnym punktem każdego domu czy mieszkania jest sofa, która staje się integralnym elementem naszej codzienności. Może kojarzyć się z relaksem, przyjmowaniem gości, rozmowami, zabawą czy pracą. W zależności od naszego trybu życia, mebel ten może spełniać różne funkcje. Jak zatem dopasować go do siebie? Na co zwrócić największą uwagę? Jaki wybrać materiał oraz kolor? Wszystkie odpowiedzi na te pytania znajdziemy w poradniku aranżowania komfortowego domu od Black Red White.

Sofa do zadań specjalnych

W najnowszym „Katalogu rodzinnych wnętrz” oraz ofercie Black Red White dostępna jest szeroka oferta mebli tapicerowanych. Klienci mają do wyboru aż 295 różnych materiałów, które różnią się od siebie zarówno na poziomie właściwości tkaniny, jak i jej wyglądu oraz kolorystyki.

W zależności od tego ile czasu spędzamy w domu, czy lubimy przyjmować gości, czy mamy zwierzęta lub dużą rodzinę, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych funkcji naszego nowego mebla. Osoby rodzinne i towarzyskie na pewno docenią wszystkie dodatkowe atrybuty, które może posiadać idealna sofa, takie jak funkcja spania, dodatkowe pojemniki na pościel, regulowane zagłówki, szerokie podłokietniki, pogłębione siedzisko oraz wygodne poduchy oparciowe, które będą sprzyjały długim rozmowom z bliskimi.

Z praktycznego punktu widzenia warto zwrócić uwagę na kolor i jakość materiału. W kategorii najwyższej funkcjonalności pod względem kolorystyki niemal zawsze zwyciężają odcienie beżu i szarości, ponieważ pomagają maskować ewentualne zabrudzenia. Nie bójmy się jednak wyrazistych „plam” koloru w postaci wygodnego fotela lub kolorowego pufa, który ciekawie urozmaici przestrzeń. Jeśli chodzi o jakość w ofercie Black Red White dostępne są zróżnicowane tkaniny, odpowiadające na potrzeby i oczekiwania wszystkich konsumentów, jak np. tkaniny hydrofobowe.

Tkaniny hydrofobowe nie wchłaniają płynów, ułatwiając utrzymanie mebli w czystości. Od zwykłych materiałów różnią się tym, że pokrywa je specjalna apretura, która sprawia, że wszelkie zabrudzenia z płynów gromadzą się na powierzchni tkaniny w postaci łatwych do usunięcia kropel. Kiedy przypadkowo rozlejemy coś na sofę, plamę wystarczy odsączyć zwykłym ręcznikiem papierowym, by tkanina odzyskała pierwotną czystość. To idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi oraz właścicieli zwierząt domowych. – radzi Joanna Chybowska-Kaczmarek, Dyrektor ds. Zarządzania Produktem w Black Red White.

Stojąc przed wyborem sofy, która spełnia tak wiele ważnych funkcji, warto wcześniej zastanowić się jakie są nasze oczekiwania i jaki styl życia prowadzimy. Poradnik „Żyj wygodnie” przygotowany przez markę Black Red White z pewnością ułatwi przejście przez proces decyzyjny i pozwoli wybrać idealny mebel wypoczynkowy do naszego domu.

Link do poradnika w wersji online: www.brw.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

HK
http://hkstrategies.com/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »