Technologie » Fotografia

Prapremiera drukarki sublimacyjnej do drukowania tkanin

Prapremiera drukarki sublimacyjnej do drukowania tkanin
Zobacz więcej zdjęć »
Prapremiera drukarki sublimacyjnej do drukowania tkanin z roli na rolę - Epson SureColor SC-F7100 roll-to-roll na warszawskich targach RemaDays 2014

Jeszcze przed światową premierą, 64 calową sublimacyjną drukarkę transferową
do drukowania na tkaninach w systemie „roll-to-roll” Epson SureColor SC-F7100
będzie można zobaczyć na warszawskich targach RemaDays 2014.
Prezentowane będzie w działaniu także urządzenie SureColor F2000 drukujące bezpośrednio na T-shirtach czy tekstylnych torbach reklamowych.
Pokazane będą także 4, 5, 8 i 10 kolorowe, wielkoformatowe urządzenia z rodziny SureColor SC-S do ekologicznego druku na różnych nośnikach o szerokości do 64”.

5-7 lutego br, Centrum Expo XXI, 01-222 Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14
hala IV, stoisko D7

 

Tegoroczne stoisko Epson zdominują urządzenia sublimacyjne z rodziny SureColor SC-F i do druku bezpośrednio na tekstyliach (ang. DTG Direct-To-Garment). Z punktu widzenia użytkownika bardzo istotny jest fakt, iż są to pierwsze na rynku urządzenia, w których wszystkie elementy - od atramentu
i głowicy po obudowę i akcesoria dodatkowe - zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez tę samą firmę i objęte są jedną gwarancją. Co więcej są one bardzo proste w obsłudze i eksploatacji – do minimum zmniejszono okresowe czynności konserwacyjno-serwisowe, dzięki czemu zmniejszono przestoje czyli zwiększono efektywność pracy.

Epson SureColor SC-F-7100 to najnowsza – premiera w marcu 2014 roku - wydajna, niezawodna
i wszechstronna 64-calowa cyfrowa, sublimacyjna drukarka transferowa do drukowania nisko-
i średnionakładowych zleceń na tkaninach w systemie „roll-to-roll”. Drukarka jest wyposażona automatyczną rolkę odbiornika o ulepszonych właściwościach naprężających, w nowy wbudowany stół grzewczy i opcjonalny system suszenia wydruków, co gwarantuje większą niezawodność
i wydajność podczas procesu produkcji tekstyliów. Wysoką wydajność zapewnia szybkość druku około 58 m2/h lub typowo 30 m2/h w trybie produkcyjnym, w dwóch przebiegach.

Dzięki przyjaznemu dla środowiska, wodnemu atramentowi Epson UltraChrome DS użytkownicy otrzymują wysokiej jakości, intensywne wydruki, które charakteryzują się wyraźnymi szczegółami
i płynnymi przejściami tonalnymi, mają żywe barwy, ostre kontury i płynne przejścia tonalne oraz
są niezwykle odporne na działanie światła, pranie, ścieranie i pot.

Epson SureColor SC-F2000 to pierwsza w ofercie firmy drukarka do bezpośredniego drukowania
na odzieży (ang. DTG Direct-To-Garment), jest to jednocześnie pierwszy w branży system, w którym głowica, atrament i obudowa zostały zaprojektowane i wykonane przez jednego producenta. 

Druk wykonywany jest dwoma zestawami atramentów: CMYK do białych ubrań i CMYK
z dodatkowymi max. 4 białymi atramentami - do kolorowych. Biały atrament krąży stale w systemie,
a jego skład zapobiega zatykaniu się dysz, zwiększając wydajność i gotowość do pracy.

Nowy atrament UltraChrome DG firmy Epson jest odporny na pranie w 60°C, jest przyjazny środowisku i ma odpowiednie certyfikaty Oeko-Tex® Standard 100.

Różne rozmiary stołów podających umożliwiające dopasowanie do różnych rozmiarów t-shirtów
i obszarów drukowania od 254 x 305 mm (10x12 cali) do 406 x 508 mm (16x20 cali).
www.epson.pl/dtg-printer

Drukarki SureColor SC-F6000 i SC-F7000 to trwałe i solidne sublimacyjne urządzenia transferowe
ze standardowym zestawem kolorów CMYK. 64-calową SureColor SC-F7000 zaprojektowano
do średnio- i wysokonakładowej, a 44-calową SureColor SC-F6000 do nisko- i średnionakładowej wydajnej produkcji wysokiej jakości nadruków na miękkich szyldach, odzieży sportowej, ubraniach, akcesoriach, materiałach promocyjnych i gadżetach. Innowacyjny układ do ładowania rolki
z nośnikiem przez jednego operatora i funkcje konfiguracji - takie jak automatyczne naprężanie nośnika i intuicyjny panel sterowania LCD - sprawiają, że obsługa drukarek jest prosta, a ich konfiguracja zajmuje niewiele czasu i minimalizuje przestoje urządzenia. Obydwa modele drukują
z szybkością od 16 do 57 m2/h, w zależności od przeznaczenia. www.epson.pl/f-seria

SureColor-S to rodzina wielkoformatowych urządzeń o max. szerokości druku 64”. Drukarki wyposażone są w nowe głowice  MicroPiezo™ TFT drukujące w rozdzielczości 1440 dpi,  wykorzystując zestawy 4, 5, 8 lub 10 nowych, ekologicznych atramentów UltraChrome GS2 – w tym biały i metaliczny. Nowy atrament jest bezzapachowy, nie zawiera niklu i został oznaczony skandynawską ekoetykietą z łabędziem "Nordic EcoLabel". Zapewnia on trwałość i 3-letnią odporność wydruków na ekspozycję na zewnątrz. Trzy główne modele z tej rodziny to:

·         Epson SureColor SC-S30610 – najprostsza i najtańsza z tej rodziny, 4 kolorowa (CMYK) drukarka o szybkości druku do 29,4 m2/h.

·         Epson SureColor SC-S50610 – najszybsza drukarka z tej rodziny, 4 lub 5 kolorowa (CMYK+biały). Wyposażona w dwie głowice dzięki czemu drukuje z szybkością do 51,8 m2/h.

·         Epson SureColor SC-S70610 – drukarka dla najbardziej wymagających, zapewnia najwyższej jakości druk z szybkością do 27,3 m2/h. Dostępne są dwie wersje różniące się liczbą atramentów: 8 (CMYK +  jasna magenta, jasny cyjan, jasnoczarny i pomarańczowy) lub 10 (8 + biały + metaliczny).

http://www.epson.pl/pl/pl/viewcon/corporatesite/products/search?tab=products&searchKey=surecolor%20s&cat=lfp

 

 

Informacje o  firmie Epson

Epson jest globalnym liderem innowacyjności. Szeroka oferta firmy obejmuje produkty od drukarek atramentowych i systemów drukowania, przez projektory 3LCD i roboty przemysłowe po czujniki i inne mikrourządzenia. Chcąc pozyskać klientów z całego świata, Epson jako przedsiębiorstwo zdobywające kolejne rynki dostarcza najlepsze możliwe kompaktowe, energooszczędne, precyzyjne rozwiązania dla handlu i przemysłu.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 68 000 pracowników w 96 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy. http://global.epson.com/

Epson Europe — informacje

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, dalekowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1727 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2012 osiągnął sprzedaż równą 1540 mln euro. http://www.epson.eu

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/

 

Dodatkowych informacji udzielają:

INDALO Public Relations

Zbigniew Blewoński, tel. 501 772 619, e-mail: zbigniew.blewonski@indalo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »